| Gebo166 a întrebat:

Totul a inceput in clasa a 7a cand a venit din italia inapoi la mine in clasa.la inceput ma privea ciudat.pentru ca acum eram o domnisoara si cand eram mai mici ne bateam.intr-o zi, mi-a trimis un biletel ca ne vedem dupa scoala dar sa am grija sa nu ma vada nimeni cand ma duc.Nu m-am dus.baiatul venise cu fite.Nu simteam nimic pentru el. A venit si banchetul de clasa a 8a.Am dansat, m-am simtit bine.Pana cand o data l-am simtit ca m-a prins de sold.Am intrebat o asa-zisa"prietena". daca m-am inselat. daca chiar el statea in spatele meu, dar ea s-a facut ca nu stie nimic.Seara se incingea din ce in ce mai tare.Pana la urma chiar a venit sa danseze cu mine. Dintr-o data m-a luat de mana si mi-a zis sa mergem sa ne plimbam. A scos din buzunar 2 pastile ORBIT. I-am multumit.in fine. Apoi mi-a zis sa-l sarut. I-am zis ca nu stiu sa sarut. A zis ca sunt smechera, ca-l mint...deci cu el a fost primul meu sarut.Pana cand mi-a trantit-o frate:"Vrei sa facem si noi ceva?"I-am explicat ca nu se poate pentru ca eu nu vreau sa fac asa ceva, ca eu am alte aspiratii si ca am doar 15 ani. Mi-a zis sa nu fiu rea.

Eu i-am zis"Te-am lasat sa pui mana pe mine, deci, nu sunt rea.

El:Eh.pai asta toate fetele fac, deci nu e mare lucru.

EU:Hai sa mergem mai bine sa dansam

El:hai sa mai stam putin te rog.

Asa, apoi am intrat in restaurant si nu ma mai bagat in seama. A doua zi la fel.nimic.A venit

clasa a 9a.Eu am strans sentimente foarte puternice pentru el.Primul meu sarut.Am respins orice baiat pentru ca il iubeam pe el. El isi facea prietene, le schimba si tot asa.Cateodata cand ma vedea imi punea o privire cuceritoare de imi venea sa intru in pamant, dar il ignoram.Ma faceam ca nu il cunosc.Nu-l cunosteam nici atunci cand se saruta cu prietena lui pe hol dar se uita la mine sa ma faca geloasa. Pur si simplu nu il vedeam.Acum e clasa 10-a si tot la el tin.Nu i-am spus, nici acum, insa azi am mai multa incredere in mine si nu-mi mai e teama sa-l privesc in ochi. Da, si parca simt ceva.Simt ca ar avea un oarecare respect fata de mine. Dar nu vreau nici sa ma pacalesc.Nu-i spun ca il iubesc pentru ca poate ca el inca vrea acel ceva de la mine.care este cel mai de pret lucru pentru mine.Si zilele astea un baiat mi-a cerut prietenia.Am acceptat.Am iesit si eu pe hol cu el si stateam de mana cu el in fata LUI.Prietena mea cea mai buna era langa noi. A zis ca se uita furios la baiatul ala si parca ii venea sa-l stranga de gat. L-am vazut si eu. Da, urat se mai uita. Dar in cea de-a doua zi m-am despartit de baiatul ala pentru ca nu pot sa fac cum mi-a facut EL mie:-J

Răspuns Câştigător
| RyanGeorge a răspuns:

Gebo dupa parerea mea e daca astepti mereu atat mai mult rau iti faci, tu chiar nu realizezi ce fel de tip este "EL"? adica gandeste-te putin cam cum ar fi daca ati fi impreuna si cam cat timp ati sta impreuna? 1 saptamana? 1 luna? poate da dar nu mai mult dupa parerea mea si de ce spun asta? pentru. ca, dupa cum vezi si dupa spusele tale el isi schimba prietenele deci e mare bagabont si crede-ma ca stiu, iar tu spui ca el se uita mereu la tine ...pai se uita la tine cand e cu altcineva dar tu chiar crezi ca te place? ok te place dar el e tipul care vrea s-a si'o puna cu tine iar dupa aia te lasa pentru ca daca chiar tinea la tine iti cerea prietenie ...era cu tine si cand cerea ceva mai mult decat un sarut si tu la-i refuzat dupa cate am vazut putea sa inteleaga dar nu e asa, vroia ceva de la tine si mai ales din prima zi si inca mai vrea happy, parerea mea e sa numai stai asa singur si sa suferi dupa un "curvar", fa-ti prieteni pana dai unu "bun de tine" sa zic in cuvantul asta

4 răspunsuri:
| Hmmmm a răspuns:

Si acum o sa fiu eu cea rea, care iti taie aripioarele.
nu traim in telenovele, nici pe departe.alea sunt fictiuni de doi lei al unor oameni care vor sa faca bani pe spatele prostilor care se uita la asa ceva.
deci. let`s come beack in the real life! daca el te placea si vroia mai mult decat sex de la tine, in primul rand ca nu renunta asa usor, dar nici macar nu iti cerea sa faci asta din start. el se uita pentru ca se uita, nu pentru ca este gelos.pe ce sa fie gelos? ca acum 3 ani nu ai vrut sa faceti sex? sa fim seriosi. poate ca de atunci a si uitat momentul, asta pentru ca de atunci a facut-o cu nspe fete deja.sau si daca nu a uitat-o sunt sigura ca a trecut peste.ca te respecta? poate! poate esti singura fata decenta pe care a intalnit-o si l-a refuzat si din cauza asta acest respect, dar nimic mai mult.ca tu ai senzatia ca se uita diferit la tine? e normal pentru ca tu il placi.de fapt nici nu stiu cat de mult il placi sau nu. poate te legi numai de idea aia de prim sarut si atat, poate ca placi ceea ce ai fi putut intalni la el, dar nimic mai mult.si ma repet:dragoste de asta secreta si suferit unu dupa altu ani in sir sunt numai in telenovele.foarte rar se gaseste asa ceva si in viata reala. daca te vroia nu te mai ignora dupa ce ai refuzat. daca il vroiai cu adevarat faceai orice sa fii cu el, nu taceai.
sa ai alta relatie? e perfect normal sa mergi mai departe.nu el este singurul baiat de pe planeta. el isi vede e viata lui, tu de a ta si fiecare e fercit.

| aniriiiiii a răspuns:

Mda...interesanta povestepoate si el tine la tine dar pe langa asta nu vrea sa ti respecte decizia, inseamna ca nu tine la fel de mult cum ti tu la el. este normal sa nu-l fi uitat din moment ce cu el a fost primul saurt love struck, urat din partea lui ca dupa aceasta intamplare nu te-a mai bagat in seama, din asta reise ca pentru el e foarte important "acel " lucru, este mai presus de iubire.nu prea am un sfat pentru tine, faci ce crezi tu de cuviinta, dar sincer cred ca e mai bine sa te feresti de baietii de genul asta care nu respecta decizia unei fete.

| janynn a răspuns:

Interesanta poveste mai ai. dar nu inteleg care`i intrebarea?!?! cred ca ai uitat d eabig grin.revino cu ea ca-mi plc povesteahappy

| Gebo166 explică:

Va rog un sfat ceva:-s:*