| TheDarkCristi a întrebat:

TPU! am nevoie de ajutor urgent! cum ma pot opri din masturbat? deja a fac de 7+ ori pe zi. Vreau sa reduc complet acest obicei sau chiar sa nu îl mai fac! help please, funda.

Răspuns Câştigător
| iar99Teo a răspuns:

De peste 7 ori pe zi este foarte mult. Indicat ar fi sa iti cauti totusi alte preocupari. Practica un sport, vezi un film normal happy, iesi la plimbare cu prietenii, mergi pe munte, mergi cu bicicleta. Incearca sa iti consumi timpul si energia prin alte metode. Daca iti tii mintea ocupata cu scoala/sau meserie in fuctie de caz si vii obosit acasa e clar ca nu mai ai tu timp si chef de nebunii happy. Joaca fotbal, mergi la bazin, citeste o carte etc....activitatile intense fizice sau intelectuale clar iti vor diminua energia si timpul pentru masturbare. Bafta!

11 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

7+? nu ai luat foc deja?

| Emilian65 a răspuns:

7+ masturbari pe zi, este cam mult. Incearca sa micsorezi numarul sau sa nu mai faci deloc. In caz contrar, vei ajunge un impotent de prima clasa.

| SG1995 a răspuns:

Pe scurt exista posibile 2 motive pentru masturbarea excesiva: 1. Fie nu ai o ocupatie si te plictisesti si o freci de plectiseala. 2. Fie ai probleme emotionale, stres sau despresie, si folosesti masturbarea pe post de calmant pentru problemele tale.

Daca e prima solutia e sa-ti gasesti o ocupatie, daca e a doua ai nevoie de un psiholog. In fine ideea e ca nu masturbea e problema, ci problema e cauza masturbari excesive.

| GoldenZenith a răspuns:

Wow. asta e ceva. Mă mir cum de îți mai ai organul genital atașat de corp și nu a fugit la cat il maltratezi.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cauta o iubita si scapi de frecat menta.

| Kiwibibilă a răspuns:

Te masturbezi odata la 2 ore? Wauuu. Pai inseamna ca ai mult timp liber. Ocupa-ti timpul cu ceva. Nu stiu. Orice poti.

| Eduard196 a răspuns:

E groaznic ce faci! De 7/ori pe zi? Opreste-te imediat si sa nu mai faci asta toata viata ta! Si sa nu care cumva sa te mai uiti la filme porno

| Bernardus a răspuns:

Ocupa-ti timpul cu altceva. Oricum, nu se intampla nimic daca te masturbezi prea mult.

| MaTeOGG a răspuns:

Mai zic odata pe zi, cu o mica pauza (o zi, doua), de doua ori, dar de 7 este exagerat!

| Cybe3r a răspuns:

In doi ani l-ai scos la pensie. Cel mai simplu e sa nu te mai gandesti la asta si sa cauti ceva ocupatii de exemplu plimba-te cu bicicleta sau gaseste unn sport sa iti placa sau ceva de munca sa stau majoritatea timpului ocupat si seara cand intri la somn nu-ti mai arde de **** vei fi frant de oboseala.

| Boss491 a răspuns:

De 7+ ori pe zi, grav de tot, sper ca glumesti nu?