| meryem200 a întrebat:

TPU am o problema! Vreau raspunsuri multe si rapide! Anul trecut am fost cu un baiat m-am despartit din cauza unui motiv(nul spun) iar anul asta iar ma cuplat cu el! Dar de data asta m-am despartit de el definitiv pentru ca l-am prins ca ma insela dar sincer asta a facut si anul trecut! Vreau sa numai fiu cu el si vreau sa-l uit si sa numai fac aceeasi greseala si anul viitor! Dar nu pot sa uit de el. Cum pot uita de el? Funda+vot!

Răspuns Câştigător
| xMoTaNeL a răspuns:

Cel mai bine cauti altu.Asa uiti cel mai repede de el fara sa iti amintesti de el.Dar vezi sa nu cauti unu doar asa ca sa fie, cauta'ti unu care sa rezonezi cu el, sa va iubitihappy.

10 răspunsuri:
| ignore a răspuns:

Gasesti alt baiat mai dragut petrece mai mult timp cu pr tale.
gaeste-i defecte si asa no s aiti mai placa de el asa mult
si cand vrei sa il mai cauti"amintesteti ca tea inselat tea folosit "si cu multa vointa o sa treci peste asta:X.

| dincolodevise a răspuns:

Este greu.dar nu te lasa invinsa, nu-l lasa sa-si bata joc de tine.gandeste-te ca nu te merita.o fata trebuie sa se respecte,sa aiba si a orgoliul ei...l-ai iertat odata si nu s-a schimbat si asta inseamna ca nu stie sa aprecieze o iubire ca a ta. draga mea chiar daca o sa zici ca nu mai rezisti,ca nu poti fara el,eu zic sa mergi inainte, sa nu te dai batuta. crede-ma ca intr-o zi iar se va intoarce la tine jurandu-ti ca s-a schimbat ca nu o sa mai faca asta, insa nu-l crede.fii indiferenta.nu te merita/nu o sa-l uiti asa dintr-o data,intr-o singura zi, dar cu timpul o sa-l uiti /o sa apara alt baiat, iar el nu te va mai interesa.bafta kiss. sper ca te-am ajutat.

| Aylee a răspuns:

Ce vrei mai mult ma? Dupa ce si-a batut joc de tine, te-a inselat, tu zici ca te mai poti gandi la el?raised eyebrows

| TVD13 a răspuns:

De unde sti ca o sa fi cu el si anul viitorthinking in fine
Cauta un alt baiat care sa te faca sa-l uiti. Cnv care sti ca-ti va fi fidel si ca te va iubi sau ceva de genu asta...pa`pa:*

| Mysteryossa a răspuns:

Buna,uite cateva sfaturi:
-Descotoroseste-te de orice poza de-a lui. Absolut de toate, inclusiv de cele cu tine
-Sterge toate numerele lui sau ale prietenilor lui din mobil si din agenda
-Du-te la saloane de infrumusetare, la cumparaturi si iesi cat mai des cu prietenii si incearca sa frecventati noi locuri si cluburi
-Trebuie sa retii ca este ok si sa plangi. Este chiar normal si indicat.
-Nu-l demoniza.Chiar daca te-a ranit, atunci cand incerci sa-l arunci intr-o lumina proasta pentru a scapa mai repede de sentimentele nedorite obtii adesea efectul contrar.

Indiferent de detaliile despartirii, atunci cand incerci sa transformi rapid afectiunea in aversiune sau chiar in ura, obtii un amestec de sentimente care te va face sa te gandesti si mai mult la el pe termen lung.

Sentimentele negative amestecate cu afectiunea vor duce la confuzie, vinovatie si te vor rani si mai mult.

Incearca sa privesti situatia obiectiv si sa admiti si greselile pe care le-ai facut tu in relatie, pentru a putea cauta o noua relatie cu mai multa intelepciune.
Succes

| Sweet00gum a răspuns:

Poate suna ciudat, dar ce poate scoate din mintea ta pe acel baiat, e alt baiat. "cui pe cui se scoate". Si in plus, gandeste-te ca nu te merita, si nici nu te iubeste, daca te-ar fi iubit, nu te-ar fi inselat... cand iubesti nu inseli.

| geologul a răspuns:

Aduti aminte de ce te a facut si incearca sa treci de pasul asta sunt destui baietii mai bun decat el si cumintii, iesi cu prietenele tale si incearca sa l uiti. O sa gasesti unu pe placul tau ai rabdare ca timpul vindeca tot, bafta totul depinde de tine.

| NuStiuCeNumeSaImiPun a răspuns:

Chiar parca ai zis ca ai 11 ani hmm

| URK a răspuns:

Fa-ti altultongue

| maya_3073 a răspuns:

Pai in primul rand sa nu mai ai nicio aminire sau lucru de-al lui prin casa ca sa iti aminteasca de el, sa nu mai vb si sa-l eviti sa nu-l mai bagi in seama.bafta