| supermari10 a întrebat:

TPU, nu mai am pic de incredere in mine,nu mai sunt capabil de absolut nimic,am o relatie complicata cu o fata si asta m-a scazut foarte mult, nu mai am idei, nu mai sunt in stare de nimic nu mai stiu sa ma bucur de viata, stau fara sa fac nimic din cauza problemelor mele...ce sfaturi imi puteti da sa am din nou zambetul pe fata si pe ceilalti aproape sa nu ma mai gandesc asa de mult la trecut si la probleme? sfaturi..am nevoie de sfaturi si mi-ati fi de mare ajutor

Răspuns Câştigător
| En3Rgi a răspuns:

Stiu cum te simti, trec si eu prin acelasi lucru.Chestia asta ca nu mai stim sa ne bucuram de viata poate sa duca la depresie, ceea ce este in cazul meu, si poate sa duca si la tentative, din pacate, de sinucidere.Iti zic sa ai grija si sa indepartezi lucrurile negative din viata, daca o persoana iti aduce doar zile proaste, indeparteaz-o. Incearca sa petreci timp cu prietenii tai apropiati, sau cu persoane apropiate tie, incearca sa faci ce iti place si ce te face fericit. Vorbeste cu cineva caruia ii pasa de tine, spune-i ce simti fara rusine, ajuta mult.Eu unu am invatat sa combat depresia, sper sa reusesti si tu, bafta multa, daca vrei sa vorbim mai mult da-mi mesaj in privat.

3 răspunsuri:
| Necunoscut112 a răspuns:

Ai face bine sa incerci cumva sa iesi din relatia ta "toxica".

| AnonimFaraPereche a răspuns:

Sfatul meu ar fi sa mergi la un psiholog deoarece ajuta extrem de mult. Eu am fost la psiholog cu diferite probleme si m-a ajutat foarte mult. recomand psihoterapeutul pentru ca este un psiholog cu mai multe specializari. Bafta!

| Vulpe_David_1997 a răspuns:

Get a life!