| Manuelalove a întrebat:

TPU o prietena mi-a spus odată :" vrei sa dim lesby?, sa ne lingem... Si mi-e frica de ea ce fac?

Răspuns Câştigător
| 愛日本 a răspuns:

Daca ti s-a facut frica de aceasta intrebare, atunci explica-i ca tu nu ai niciun interes pentru ea, sau pentru alte fete/femei. Nu trebuie sa-ti fie frica, daca incerca ceva foloseste forta, daca e nevoie.

8 răspunsuri:
| Zenithf a răspuns:

Pentru oricine este greu sa iasa in fata persoanei de care se simte atras/a, cu atat mai mult pentru cineva care are orientare sexuala diferita.
Daca refuzi, fa-o in asa fel incat sa menajezi sentimentele celuilalt si fi clara in privinta motivului.

| AFR81 a răspuns:

Poate glumea. Daca totusi simti tu ca e serioasa treaba, mai bine evit-o.

| corbulalbrosu a răspuns:

Din moment ce tu nu ai orientarea sexuala de lesbyana ii spui pur si simplu ca tie iti face oroare chiar si gandul de a practica asa ceva si o rogi sa nu te mai solicite sa faceti asa ceva daca doreste sa ramaneti in continuare prietene.In caz contrar daca nu renunta sau insista/continua pur si simplu rupi relatia de prietenie cu ea.

| mihai69 a răspuns:

De ce ți-e frică? Nu ai de ce să te temi de alți oameni, chiar dacă nu le împărtășești opiniile sau orientarea sexuală.
E suficient să-i spui că tu nu ai aceeași dorință și gata. Fii sigură că nu te va viola.

| LoveSleep a răspuns:

Ți-e frică de faptul că-ți surâde ideea?

| Doub a răspuns:

Ai grija... sa ai mereu la tine o tepusa si ceapa. Sau era usturoi.thinking

| Sofia33 a răspuns:

Spune-i ca tu nu ai astfel de interese si sa nu iti mai puna acest gen de intrebari. Daca ea tot continua, evit-o!

| AndreiStefan2001 a răspuns:

O refuzi politicos, nu trebuie sa iti fie frica, evit o mai mereu sau poate a facut doar o, gluma proasta