| LuluGirl a întrebat:

TPU prietenul meu s a supărat pe mine. Prima data eu m am supărat pe el pentru ca nu a avut încredere in mine pentru ca un fost de al meu a intrat pe mine *fostul meu e si prt lui * si el nu m a crezut ca el a intrat si m am supărat. Dupa el s a supărat pe mine fiindcă fostul meu prieten i a spus ca am vb si prietenul meu a zis ca chiar daca ibtra el pe mine trebuia sa i spun. Ajutor ce sa fac sa nu ne despartim.

5 răspunsuri:
| madyddd a răspuns:

N-am inteles nimic

| IsabelaIssa a răspuns:

Ar trebui sa inteleaga ca e fostul, nu sa se teama de el. Iar tu, de ce mai vorbesti cu fostul? Daca ai terminat cu el, trebuie sa inchei orice relatie, sa il stergi de pe facebook, mai ales ca e "prieten" cu actualul tau. Pune-te in locul lui si iti dai seama daca reactia lui e fondata sau nu.

| Leerix a răspuns:

Zi-i ca nu mai vrei ca ala "sa intre pe tine", ca nu ti-a placut, ca doar el conteaza pentru tine si doar lui ii permiti "sa intre pe tine"winking

| sEnOkHs a răspuns:

Spune-i ca a inteles gresit, acum depinde el poate a gasit chiar un pretext ca sa se desparta de tine

| AKaze a răspuns:

Nu lasa baietii sa intre pe tine. E simplu.
E normal sa se supere daca l-ai lasat pe fost sa intre pe tine; si eu m-as supara.
Acum explica-i si tu ca a fost o greseala si nu se mai repeta sau spune-i de fiecare data cand intra cineva pe tine. Desi cred ca asta o sa-l supere si mai tare.
Stii ceva, da-i papucii. Nu te merita.