| Sebi00 a întrebat:

TPU va rog un raspuns care sa ma faca sa inteleg dau funda promit! daca fata e virgina si nu a fost nici in perioada fertile si doar ne'am jucat si da..se poate sa imi fii dat drumul pe pasarica ei...si sa zicem ca poate a intra putin sperma si in gaura...se poate ramane? nu am penetrato deloc nu am bagat'o nimic, va rog sunt foarte stresat laughing multumesc!

9 răspunsuri:
caramela
| caramela a răspuns:

Bunahappy
Cred ca cel mai indicat ar fi testul de sarcina dupa 14 zile de la joaca voastra.
Parerile vor fi pro si contra, asa ca, testul va fi dovada cea mai plauzibila
Pe viitor, ganditi de 2 ori inainte sa va "jucati" si folositi protectie maxima, doar asa evitati stresul/sarcina si bts-urile
O zi frumoasa sa aihappy

| Kaℓi a răspuns:

Pfff, stresul e boala secolului... big grin

| IrinaAndreea a răspuns:

Din pacate, exista niste riscuri chiar si asa, fara penetrare. Ma gandesc totusi ca nu ar fi fost chiar atat de inconstienta incat sa lase lichidul sa curga in interior, adica ar fi trebuit sa curga ceva... Daca tot va jucati, faceti-o cu prezervativ sau cu lenjeria pe ea. Cel mai bine sa isi faca un test de sarcina, nu cred ca e chiar cazul de pastila de a doua zi. Acum depinde si de ea, ce a simtit ca s-a petrecut, mai discutati si luati impreuna o decizie.

| OnlineZ a răspuns:

Esti PENAL!

bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

Bună!

Dacă lichidul seminal ( sperma ) sau lichidul preseminal intră în contact cu secreţia ei vaginală, atunci EXISTĂ risc de sarcină!

Secreţia ei vaginală facilitează pătrunderea spermatozoizilor în vagin!

"Este important de retinut faptul ca o femeie poate ramane insarcinata cu un himen intact si fara un contact sexual direct (penetrare)!
Contactul dintre sperma si zona genitala poate facilita patrunderea spermei in vagin si instalarea unei sarcini.
Un himen intact nu trebuie considerat metoda contraceptiva!"
- SURSA :
http://www.sfatulmedicului.ro/......ninei_7764

Vezi alte DETALII la linkul :
http://www.tpu.ro/......mai-mul-i/

Vezi alte detalii despre lichidul preseminal la linkul :
http://www.clopotel.ro/......r-141.html

Toate cele bune.

| mihai69 a răspuns:

Continuă să fii stresat, răspunsul este DA, poate rămâne însărcinată.
Data viitoare, fă o labă - nu e niciun pericol dacă faci sex de unul singur.

| Fatamuntilor a răspuns:

Unu.Nu ai de unde sa stiii daca a fost sau nu in perioada fertila, pentru ca uneori aceata poate fi calculata gresit, maiales daca ciclul ei este neregulat.Nu te baza pe acesta metoda!
Cum adica te-ai jucat,te-ai dat drumul in ea, a curs sperma, dar e virgina! Zici ca nu ai penetratr-o!

In cosecinta, in conditiile descrise de tine sunt ceva sanse sa ramana insarcina!
Daca nu ai avut bani de prezervative, cred ca vei avea de un text -doua de sarcina.Asta pentru linistea ta!

Pe viitor foloseste bucata aia de cauciuc, numita prezervativ daca nu vrei sa ai urmasi la o varsta tanara! Chiar si pentru,, joaca'', asa cum o numesti tu!

| Holiday a răspuns:

Daca s-a intamplat ieri sau alataieri, si ca sa fii sigur ca nu ramane gravida, exista asa zisa "pastila de dupa". Vorbeste cu ea, cumpara-i una, e vreo 60 RON si sa o ia. Nu e prea indicata, poate da ceva reactii adverse, dar decat gravida...si nu va faceti obicei din pastila asta, se ia de maxim 2 ori pe an.

| Vektor a răspuns:

Daca s-a spalat sansele tind spre 0.

copii sanatosi si fericiti sa ai.