| mentalistul a întrebat:

TUP am o intrebate este bine sa te masturbezi daca nu de ce daca da de ce

Răspuns Câştigător
| guydo a răspuns:

Parerea mea da( dc e nevoie si n-ai cu cine sa faci sex) cand o sa fi mai matur nu o sa iti mai faci( poate dar rar) este bine intr-un fel pentru ca iti pune muschi penisului in miscare astfel circula sangele mai bine si poti sa ai chiar progrese in marimea, grosimea etc a penisului, un alt motiv ar mai fi ca dupa o perioada dc nu o faci poti chiar sa o faci fara sa vrei in somn

6 răspunsuri:
| bokorrobert1999 a răspuns:

Da e bine pentru ca cand o sa vezi o femeie goala pentru prima oara nu o sa ejaculeze sperma pentru ca o sa fi obisnuit

| Luchian7 a răspuns:

O laba la timpul ei face mai mult decat ai *** o noapte intreaga cea mai buna **** si in plus de asta e o mare relaxare a creierului si e chiar recomandat de doctori de 2 ori pe saptamna.

| mentalistul explică (pentru Luchian7):

O fac aproape in fiecare ziiiiii

| P1x3lMD a răspuns:

Păi să o luăm logic dacă ai face sex în fiecare zi cu partenera, poți păți ceva? Evident că nu.
Și acu îți citez :

"...Masturbarea nu este daunatoare pentru sanatate.
De-a lungul timpului, masturbarea a fost considerata in popor cauza a diferite boli, fizice sau mentale (slabiciune, dureri de cap, orbire, nebunie, etc). Acum este clar demonstrat ca nu exista nici un fel de afectiuni medicale determinate de masturbare, indiferent de frecventa cu care aceasta este practicata.

Pentru a explica felul in care masturbarea determina aceste boli, au fost aduse diferite argumente empirice, care in timp au devenit un fel de mituri populare. Astfel se spunea ca sperma barbatului este un fluid vital pentru sanatatea sa, si de aceea ea trebuie retinuta in organism cu orice pret; alteori, dimpotriva, se afirma ca abtinerea de la a ejacula este foarte daunatoare pentru barbat. In realitate, nici una dintre aceste doua afirmatii nu este adevarata, organismul avand capacitatea de a-si ajusta productia de sperma in functie de activitatea sexuala a individului.
Nu exista masturbare excesiva.
Un alt mit legat de masturbare este acela ca ea este daunatoare, daca este practicata in exces. Din punct de vedere medical insa, nu exista nicaieri nici un fel de definitie a ceea ce ar putea insemna masturbare excesiva.

In acelasi timp, in mod normal activitatea sexuala a individului este auto-limitata. Cu alte cuvinte, atunci cand o persoana este satisfacuta sexual, isi pierde temporar interesul pentru acest tip de activitate (similar modului in care atunci cand esti satul, nu te mai intereseaza mancarea). Numarul de orgasme necesare insa pentru a ajunge la satietate variaza foarte mult in functie de individ si de moment, putand insemna 2-3 /zi sau 1/luna. Cu alte cuvinte masturbare excesiva este un termen foarte relativ si subiectiv, si este extrem de dificil sa ajungi la epuizare datorita excesului de auto-manipulare sexuala - ar fi similar ajungerii la epuizare datorita mancatului prea mult..."Funda?

| CrushBoy89 a răspuns:

Nu stiu..acum depinde si de varsta. Daca esti copil nu cred ca este vreo problema.Doar din punct de vedere religios.In rest e ceva normal prin care toti trecem odata si odata.Si in plus doar pentru asta ai oragnul propriu-zislaughing
Bafta!

| navinia a răspuns:

Eu o fac de 2 3 ori pe zi si ma sint grozav dar dupa ce o faci iti vine o lene big grin dar min rest e bine am auzit undeva tt pe TPU ca poti orbi pe dracu big grin big grin :3