| iAngel a întrebat:

Uitati povestea mea. o sa scriu mult va rog sa o cititi si sa ma ajutati nu stiu ce sa fac. sunt intr-o relatie cu o fata, pentru mine este a 3a relatie dar celelalte 2 precedente nu au durat mai mult de 4 zile, nu mi-au placut mie acele fete. Pe fata asta o iubesc enorm si tin la ea foarte mult, simt ca nu pot trai si nu imi pot vedea viata fara ea, eu am 17 ani si ea are 16. Innainte ea imi dadea smsuri ca ma iubeste si ca ii este dor de mine (cam in prima luna de relatie), si pe urma ea nu mai mi-a spus mai deloc ca ii este dor de mine, mi-a spus ca ma iubeste dar nu ca ii este dor de mine, nu am mai vazut-o de 4 zile sad sunt foarte trist in seara asta. am sperat ca o pot vedea astazi dar a intervenit ceva la ea (nu are pe alt baiat si nu iese afara cu alte fete sau chestii de genul, este o fata cuminte care sta in casa, sunt prieten bun cu fratele ei si imi spune ce face ea, i-am cunoscut parintii si parintii ei tin enorm la mine)
Cum pot sa o fac sa simta si ea ca ii este dor de mine, daca nu ii spun eu la telefon ca imi este dor de ea, ea nu imi spune chestia asta, si cand ii spun eu ca imi este dor de ea, ea imi spune "si mie" adica nu cum i-am spus eu. pur si simplu asa. sa fie spus. nu stiu daca ma iubeste ca la inceput, cum sa ma schimb? Cum sa o fac sa ii fie dor de mine? Sa ma iubeasca cum o iubesc eu?
Nu este chestia ca are pe altcineva sau ii place de altcineva, sunt unul dintre baietii din liceu care sunt cautati, multe fete sunt invidioase si geloase pe iubita mea, i-au spus chiar si in fata ca ce vad eu la ea si nu vad la ele, si multe dintre prietenele ei i-au spus sa aiba grija de mine ca i-am demonstrat de foarte multe ori ca o iubesc enorm, ma supar cand nu primesc un sms de la ea sau un apel sa imi spuna ca ii este dor de mine, daca eu nu o sun sau nu ii dau un sms toata ziua nici ea nu imi da, ma suna doar seara sau imi da un sms sa vada ce fac si mai ma ia si la misto(cred eu) imi spune "mai traiesti?", cand suntem impreuna si ne privim in ochi este cu totul altfel, pot simti ca ma iubeste, dar cand nu suntem impreune este asa rece. Cum pot sa ma schimb? Cum as putea sa o fac sa ii fie dor de mine? Incepe liceul si m-as gandi sa nu ma duc in nicio pauza la ea toata saptamana asta, sa nu o sun si sa nu vorbesc cu ea deloc, sa trec prin fata clasei ei sau ea sa ma priveasca pe geam cum intru in liceu si sa nu trec si pe la ea, poate asa mi-ar spune ca de ce nu vin si la ea, poate asa imi va spune ca ii este dor de mine, eu daca vreau o alta relatie imi pot face alta, sunt multe fete cu care pot face alta relatie(unele mi-au si oferit sex inainte de a incepe o relatie) iar eu nu am acceptat, nu stiu ce are asa special aceasta fata, imi cer scuze daca v-am pus sa cititi mult, dar va rog inca odata, cum sa o fac sa ii fie dor de mine? Sa imi spuna iar ca ma iubeste (Nu imi spuneti sa ii spun ei chestia asta ca se schimba pentru 2-3 zile si iar revine la aceeasi chestie)

6 răspunsuri:
| liz23 a răspuns:

Buna,
Tu trebuie sa inveti 2 lucruri foarte importante:
1. daca o persoana nu te iubeste asa cum vrei tu nu insemna ca nu te iubeste
2. fiecare isi exprima sentimentele in felul sau,pentru ca suntem cu totii diferiti
In alta ordine de idei, atata timp cat atunci cand e cu tine tu vezi in ochii ei ca tine la tine, nu face o drama doar pentru ca poate nu e firea ei sa dea sms sau sa spuna de 100 de ori "te iubesc"
Ai prefera sa spuna multe cuvinte frumoase dar in fapte sa fie rece? Eu zic ca valoreaza mai mult ce face un om decat de spune sau scrie intr-un sms. faptul ca parintii ei te plac si ca ai o relatie buna cu fratele ei este deja un plus,tu trebuie doar sa mentii relatia,sa o intelegi si sa o iubesti asa cum este ea.
Nu iti recomand sa te porti rece cu ea pentru ca facand ambitie s-ar putea sa o pierzi. Cu timpul o sa inveti ca atunci cand iubesti pe cineva,iubesti o persoana cu bune si rele,pana la urma si tu esti om cu calitati si defecte si ea este la fel, ia lucrurile ca atare. in acelasi timp iti recomand sa cauti momentul prielnic cand sunteti decat voi doi, cand amandoi sunteti intr-o stare buna si vorbeste cu ea. Spune-i ce simti dar nu atat de dramatic.Eu i-as spune ceva de genul " sti mi-ar placea sa aud mai des de la tine ca ti-e dor,sau ca pur si simplu vrei sa ma auzi la telefon ". Daca nu se schimba nimic,insemna ca asta e firea ei, nu o lua in nume de rau si nu cauta sa vezi situatia ca un capat de tara, accepta omul asa cum e.

| katy a răspuns:

Din cate inteleg nu sunteti despartiti ci e vorba de o rutina in relatia voastra,incearca sa schimbi ceva la relatie,mai precis nu doar sa o iei de mana si sa va plimbati prin oras,sa faci ceva nou,sa improvizezi astfel incat sa-i stranesti din nou sentimentele,sa scapi de aceasta monotonie,iesiti intr-un club sau faceti o nazbatie amandoi pe seama careia sa va amuzati si daca vezi ca nu merge atunci eu zic sa decurgi la ceea ce ai zis tu cu ignoranta, observ ca ai un caracter puternic si asta e foarte bine, mult succes

| andrei a răspuns:

Fa in asa fel incat sa te doreasca.

| Pyskiss a răspuns:

Mda. Acceiasi problema am avut-o si eu cu fosta mea prietena de care ma`m despartit azi.Asa facea si prietena mea.Cand ii ziceam la telefon Te iubesc noapte buna. ea zicea: si euhappy.De fiecare data zicea asa.Probabil prietena ta e timdia.Si ii rusine sa-ti zica tie ca te iubeste.sau chestii.Ea asteapta sa o bagi tu in seama. Poti sa-i spui ce ai pe suflet si sa clarificati problema( dar neaparat intre 4 ochi).O sa vezi. Eu asa am facuthappy dar acum s-a incheiat din pacatestraight face Mai bine vorbeste cu ea depeacum asa ai sa suferi singur,ea nu`si da seama ca te raneste, sau ca te face ingandurat, probabil nu a mai avut relatii.cu baietii.trebuie sa o inveti tu.sai arati ca dragostea nu e o joaca.O sa vezi daca te iubeste te va intelege. Daca se schimba asa pentru. 2 -3 zile cum ai zis asa era si fosta mea prt.Nusi da seama ca te raneste.cel ma ibine vorbeste cu eawinking Baftahappy

| udreaella a răspuns:

Sincer nu stiu e un pic cam complicat nu stiu uite eu de fel sunt genul de fata care tresa te rogi de mine oleka.sa'mi treaca ceva suparare ceva.thinking incearca sa vb mai mult cu ea.mai deschis.despre tot sau uite iti vand un pontwinking.eu am 14 ani si am un prieten de 18 ani si nu mai sunt virgina. datorita lui.dar de cand...am facut'o vreau sa zic ca sunt unele dchimbari majore intre noi si nu este numai una doua sunt mai multe.de ex: noi ne spunem totul si ne vorbim totul impartim totul.si facem orice unul pentru altul.vb mereu despre orice.si ne ajutam unul pe altul sa zic ca ne completam unul pe celalat:d incearca si tu ai sa vezi ca se va schimba te va cauta si te va iubi mai mult.de fapt ma corectez.din ce in ce mai multwinking succes!

| Mufiiinel a răspuns:

Mnothinking nu stiu ce sa zic. adica poate e genu' de fata careia ii place sa fie 'rugata', eu stiu? ia-o si tu mai la misto adica spune-i 'pisi ma mai iubesti?laughing' dar nu pe un ton serios, fa sa creada ca totul e o gluma cand raspunsurile ei te intereseaza. nu stiu, sper ca ti-am fost de ajutor, sunt fata si cred ca stiu mai bine ce ar merge thinking btw, fundita pentru efortul depus, adica am citit juma' de biblie si mi-am pus si mintea la contributie! laughing