| Missin`you` a întrebat:

Un amic trebuia sa ma sune si nu m-a sunat, l-am sunat eu dupa cateva ore si nu raspundea. intr-un final ma suna el, imi spune ca si-a uitat telefonul acasaa, atunci eu m-am enervat cum se poate sa-ty uiti telefonul acasaa 5 ore? si am typath un pic la el, el trebuia sa se duce sa manance si a spus ca ma suna dupa ce termina, dar nu m-a sunat un sms am primit de la el :spunandu-mi ca nu vrea sa ma enerveze ca sunt prea frumoasa si ca o sa ma lase in pace, si sa nul sun ca nu va raspunde sad mentionez ca el zicea ca ma iubeste, dar pe langa asta` eram fff apropiaty` si ma doare comportamentul lui. ce-as putea sa fac sa vorbeasca cu mine? poate nu trebuia sa reactionez asa.crying stiu dar cer ajutorsad

Răspuns Câştigător
| xibalba a răspuns:

In primul rand, respecta regulile site`ului si scrie cat de cat lizibil. Apoi, cu amicul tau... lasa-i un mesaj pe telefon sau pe mess si spune`i ca in caz ca are vreo problema si poti sa il ajuti cu ceva, sa nu ezite. Ma gandesc ca poate are vreo problema, sau trece printr`o perioada mai grea. Spune`i ca esti alaturi de el. Daca esti sigura ca nu are niciun fel de probleme si face asa doar pentru ca are ceva cu tine, atunci discuta deschis cu el. Nu vad ce ai facut tu gresit sunandu`l. Iti faceai griji pentru el, e normal. Cere`i o explicatie: de ce se comporta asa cu tine? Si explica`i ca ai tipat la el, fiind grijorata. Oricum, e ok sa vorbesti de acum incolo pasnic, nu e placut sa tipi la cineva.

8 răspunsuri:
Abh
| Abh a răspuns:

Nu poti obliga pe cineva sa vorbeasca cu tine. insistand, nu faci altceva decat sa il enervezi mai tare. de ce nu aplici metoda lui? evita-l o vreme si vezi ce se intampla.

kittyalexandra
| kittyalexandra a răspuns:

Se mai întâmplă să-ţi uiţi telefon. Sau poate să nu-l iei. Tu prin faptul că ai făcut o "criză" că nu ţi-a răspuns la telefon nu ai făcut decât să-l îndepărtezi. Felicitări, ai reuşit!
Dacă vrei să îl ai în continuare lângă tine, cere-ţi scuze (dacă nu îţi răspunde la telefon printr-un mesaj) şi străduieşte-te ca data viitoare când se întâmplă la fel să nu reacţionezi aşa.
P. S. Nici eu nu ţin întotdeauna telefonul cu mine. Când gătesc de obicei e în altă cameră şi nu-l aud sau mai plec până aproape, nu-l iau şi se întâmplă să stau mai mult decât mi-am propus. Nu e un sfârşit de lume dacă nu ţi se răspunde la telefon.

| Cryssy a răspuns:

Ai dreptate, nu trebuia sa reactionezi asa. Orice om poate sa isi uite telefonul acasa si sa fie plecat undeva mai multe ore. Nu a vrut sa te supere mai tare dupa aia. Eu cred ca ar trebui sa ii dai un mesaj, nu stiu, sa iti cerii scuze ca ai tipat la el.

| UrăscPăstârnacul a răspuns:

Cum ai zis tu mai sus... era doar amic? Te`ai gandit cat de mult poate suferi daca tu tipi la el? Vad ca si tu tii la el mai mult decat la un amic.winking Asta cam e pura dragoste straight face Se vede ca te doare comportamentul lui, si se vede ca el tine la tine. Ai avut vreodata presentimentul ca ti-a zis ca se duce la masa doar ca sa nu te enerveze mai rau?straight face

Acum, rezolvarea la problema ta: stiu ca e vacanta, dar intalneste`te cu el. Daca nu e posibil, probabil ca parintii lui te cunosc, fiind amica cu fiul lorwinking. Du`te la el acasa si incearca sa clarifici situatia. Daca se poate, spune`i si ce simti tu pentru el. va fi mai usor sa treceti amandoi peste asta impreuna.

Bafta! :*:*

| cucu a răspuns:

Stai linistita ca nu ai reactzionat chiar asa de tragic. fosta mea gagi a aruncat cu o scrumiera dupa capu meu din kuza ca nu i-am raspuns la telefon. pai fii mai indulgenta incearca sa comunici nu sa tipi, cand te deranjeaza ceva spune`i. dar spune`i frumos, fii diplomata chiar daca iti vine sa iti smulgi parul din cap incearca sa te calmezi si o sa fie mult mai bine.si totusi este si el om mai greseste si el. gandeste`te ca puteai fi u in locul lui ...nu cred ca iti convenea sa tzipe la tine nu? aaa si spune`i ca iti pare rau ca ai tzipat la el si ca a fost un gest prostesc poate asa isi va revenii si el

| udarb a răspuns:

In primul rand ar trebui sa te controlezi cat de cat apoi ar trebui sa faci ceva ca sa il impresionezi, cum ar fi sa il invitii in oras la o inbulgareala. Sper sa te ajute sfatul meu.

| CatGirl a răspuns:

Cere'i scuze! Spune'i ca relatia voastra nu se poate termina printr'o cearta banala. Daca intr-adevar te iubeste va intelege si o sa va impacati.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Uite raspunsul : esti o toanta