| anonim_4396 a întrebat:

Un baiat de la mine din clasa i-a spus baiatului pe care il plac ca-l plac si a reactionat destul de bine chiar mi-a luat apararea in fata unuia; m-o placea sau e doar dragut; dau funda celui mai bun raspuns

Răspuns Câştigător
| BubuLina999 a răspuns:

Eu cred ca te place, avand in vedere reactia lui la cele spuse de prietenul sau si la cum ti a luat apararea. nu te avanta prea tare si incercati sa va apropiati. asa poate va cunoasteti si mai bine si pote cine stie...

succep :*:*

4 răspunsuri:
| Sabyynna a răspuns:

Poate ti-a luat apararea doar ca sa nu te superi sau sa te simti jignita. Apropiete de el, vorbiti, glumeste cu el si vezi ce reactii are. Daca continua sa fie foarte dragut cu tine te place, daca nu mai bine te resemnezi.

| vipande11 a răspuns:

Da sunt de acord cu ApkBR. Dar nu ezita bagate cu el in seama asa din cand in cand nu des sa pari disperata si daca nu te respinge/evita inseamna ca te palce sau... e foarte prietenosbig grin dar incearca sa comunici mai des cu el ca nu ai sa regreti orice ar fi. Gandeste intotdeauna POZITIV asta ajuta mult chiar daca din cauza ca ai gandit pozitiv ai fost respinsa sau ceva de genu, nu renunta sa gandesti astfel ce te ajuta mult in viata. bafta iti tin pumni big grin

| MâţulMov a răspuns:

Nu prea stiu ce sa zic. Poate fi doar un act de colegialitate, pentru ca de obicei cei de la mine di clasa imi iau apararea uneori si eu le-o iau lor, intelegi?
Dar daca pana i-a zis prietenul tau baiatului pe care-l placi ca tu chiar il placi el nu te prea baga in seama, si acum dintr-o dat te baga in seama si-ti ia apararea, e posibil sa te placa.
Cel mai bine ar fi sa aveti o discutie deschisa despre voi doi.
Succes!

| ApkBR a răspuns:

Acum depinde. Daca il stii de treaba poate ca a reactionat ca sa-ti i-a apararea fara sa te placa ca pe viitoarea iubita. Daca il stii genul care nu prea se baga in seama cu fetele de care nu-i interesat inseamna ca te place.