| qwertyuiopasdfghjklzxcvbnmqwertyuiop a întrebat:

Un om de 38 de ani, se poate indragosti de o fata de 18? Credeti ca o poate iubi, mai ales daca ii arata asta prin multe fapte?

12 răspunsuri:
| Aasdfghj a răspuns:

Nu. Un om care la 38 de ani nu are nici macar o iubita ca sa nu mai zic ca normal ar fi sa fie deja casatorit, e clar ca are o problema si nu cauta sa isi intemeieze o familie.

| EnvyU a răspuns:

Normal ca se poate indragosti, doar e carne proaspata, arata bine, e stramta, o poti modela cum vrei tu, problema e ca te vei plictisi de ea dupa 1 an sau mai putin.

| William a răspuns:

Sigur ca da, dragostea nu are varsta.

| neutrino a răspuns:

La 38 de ani inca o poate iubi ca lumea!

| LoveSleep a răspuns:

Tu ești fata de 18 și întrebi dacă te poate iubi un pedofil de 38 de ani care ți-a făcut cinste cu o șaorma la fastfood, nu?
Asta am înțeles. Și ca să-ți răspund, da, o poate iubi, dar nu cum îți imaginezi tu.

| SkyPilot a răspuns:

Diferenta de varsta este exagerata. Un individ de 38 stie cum sa suceasca capul unei fete tinere si sa o faca sa se creada iubita. Fata insa trebuie sa se gandeasca si ca peste 15 ani ea este in floarea feminitatii iar el este deja mosulica. Va trebui sa iasa cu prietenii lui, de varsta lui, ca nu o sa iasa el cu prietenii ei de 18 ani. As putea sa fac aici o lista lunga de probleme pe care o relatie pe termen lung le-ar avea.

| Alcyon a răspuns:

Sigur ca se poate indragosti. De indragostit, se indragostesc si mosii de 60 de ani. Intrebarea e insa daca aceasta relatie va rezista, lucru de care ma indoiesc. Un om la 38 de ani e matur si stie ce vrea de la viata. Nu prea cred ca ar lua in serios o pustoaica de 18 ani. Pentru o aventura, se poate... Dar pentru altceva... Hm, sansele sunt mici.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Daca ai citit Lorelei de Teodoreanu...
Insa cred ca este o diferenta de varsta prea mare.
Cand tu o sa ai 28 el o ia aiba 48.
Gandeste ca tu o sa fi inca tanara si plina de viata, iar el nu...

| Țoglă a răspuns:

Nu.Caută și el scăpări din viața monotonă pe care o duce.

| Sunshine23 a răspuns:

"Dragostea nu are varsta" dar cine stie...

| qwertyuiopasdfghjklzxcvbnmqwertyuiop explică:

Lovesleep, da, eu sunt fata. Nu cu o sHaorma, cu o cina la un restaurant unde tu nici nu poti deschide usa. happy eu am cerut pareri, nu critici, daca poti sa intelegi.

Răspuns utilizator avertizat