| Byankaa66 a întrebat:

Un sfat... Sunt cu un baiat de 8 luni si acum de sarbatori as vrea sa-i fac un mic cadou dar exista o problema, el ii mai zapacit de felul lui si nu stiu daca imi va cumpara ceva (azi de ex nu am primit nimic, nu ca as fi asteptat dar era doar un ex) si sincer m`as simti destul de aiurea sa vad ca eu dau dar nu primesc si nu stiu cum sa procedez, cand sa-i iau sau daca sa-i iau ceva ca daca ii iau si nu imi ia atunci nu`i bine ca am cam dat banii degeaba, ca lui nu`i pasa de mine, daca nu ii iau si imi ia atunci o sa ma simt prost in fata lui, deci o idee, fetele, voi cum ati proceda? ( are 25 de ani daca conteaza ).

Răspuns Câştigător
| Alecsaandrra a răspuns:

Si eu vroiam sa pun intrebare asta ma jur.
habar n`am cs fac dar cred ca o sa-i cumpar chiar daca el nu`mi cumpara.nu`mi pare rau ca dau banii aiurea pentru ca tine la el si o sa ii ramana amintire.big grin
fundita?:*

9 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Placerea consta in a oferi cadouri, nu in a primi. daca tie nu iti pasa de placerea lui, ci doar de cati bani dai si ce primesti inapoi, poate ar fi mai bine sa nu-i iei nimic. Mai bine nici un cadou, decat unul luat in scarba.

Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Bya, eu ii amintesc sotului meu (care ma iubeste foarte mult) ori de cate ori este ziua mea, a casatoriei noastre sau mai stiu eu ce chestie. Fiindca el este un barbat ocupat si este stiut ca barbatii nu au genul asta de memorie decat foarte rar.
Tu ai lasat sa se inteleaga ca iti pasa mai mult de banii cheltuiti decat de placerea pe care cadoul tau o sa i-o faca, nu te supara acum ca multa lume a inteles exact ce ai zis. Noi nu stim ce e in mintea ta, citim doar ce ai scris, gen "am dat banii degeaba" si en cutremuram.
De ce celeilalte ii lua flori? Poate merita mai mult, te-ai gandit la asta? Chiar daca relatia lor s-a sfarsit cu suferinta, asta nu inseamna ca nu a fost o relatie buna sau ca ea nu este o femeie extraordinara. Adesea femeile fac greseala de a le subestima pe fostele partenere ale prietenilor lor, fara a incerca sa invete de le ele (sa faca tot ceea ce ele faceau bun si sa le evite greselile). Ma intrebi de ce ar trebui tu sa inveti de la cealalta? Fiindca tu esti nemultumita de modul in care esti tratata. De ce nu esti tratata automat la fel ca cealalata? Fiindca tu esti tu si ea este ea, nu aveti nici aceleasi calitati, nici aceleasi defecte.

| Alecsaandrra a răspuns:

Eu zic sa vbesti cu el si sa-l intrebi ce avea in plus fosta. fata de tine.
Multa bafta! Si mersi de funda >big grin

| Byankaa66 explică:

Brigaela, daca o sa-i iau vreun cadou n`o sa-l daruiesc cu scarba, si nici nu sent egoista sau materialista sau cum au mai spus unele persoane de aici, am pus intrebarea asta pentru ca intre mine si el au fost unele faze care m`au cam deranjat, chiar de ziua mea mi-a spus la multi ani ca i-am amintit eu ca e ziua mea ca altfel nu imi zicea, si imi amintesc ca mi-a povestit odata ca la fosta prietena cu care a fost 7 luni ii lua un buchet de flori sau orice altceva ori de cate ori avea ocazia, in schimb eu nu am vazut o floare de la el de cand suntem impreuna, si atunci stau si ma intreb oare ce avea ea mai bun decat mine? ce ii oferea in plus? dc pe ea o iubea mai mult? mai ales cand stiu ca a suferit foarte mult din cauza ei, si nah daca ar uita as spune ca ii chestie de bun simt, adica daca ma iubesti si sunt atat de importanta pe cat pretinzi, aminteste

| Byankaa66 explică:

Aminteste`ti de mine macar o data pe an ( asta era continuarea ). Ma simt prost cand stiu ca uita de mine.

| Byankaa66 explică:

Da Brigaela ma gandesc ca ai dreptate, dar vezi tu cand ma gandesc ca imi zice de atatea ori ca nu s`a inteles nicioadata cu ea atat de bine cum sa intelege cu mine, nu mai stiu ce sa cred, iar eu sunt mai orgolioasa de felul meu, pentru ca asa sunt eu si nah poate din orgoliu gandesc asa, imi dau seama ca am fost inteleasa gresit prin intrebarea pe care am pus`o dar asta e, accept si critici si sfaturi. Am dat raspunsuri pentru a ma putea face inteleasa.

| browneyes99 a răspuns:

Salut! O intrebare:tu cumperi ceva si astepti sa primesti? De ce sa te simti aiurea? Ca nu ai primit si tu cadou? Eu in locul tau m-as multimi si as fi mai fericita daca i-as da un cadou decat as fi daca as primi si am numai 11 anihappy...Inseamna ca esti un pic cam egoista.Nu ma lua in nume de rau, dar care e bucuria atunci cand faci un cadou daca tu astepti sa primesti un altul dupa aceia? Si de ce sa dai banii aiurea? Daca tu i-ai luat un cadou cu aceea satisfactie si acea dragoste nu ai crede ca ai dat banii aiurea! Poate ca el nu s-a gandit sa iti faca un cadou dar asta nu inseamna ca nu ii poti arata ca tu esti atenta cu el.Si cu timpul daca tu iti doresti sa il indrepti un pic, daca vei continua sa ii faci cadouri iti va oferii si el tie! O si daca nu iti ia asta nu inseamna ca nu tine la tine! Ce tu astepti ca dragostea sa fie exprimata doar prin bani? Asta e o mare greseala! Poate ca nu e genul de baiat care sa fie atent cu cei din jurul lui, dar asta nu inseamna ca nu tine la ei! Offf... Stiu ca poate ma treci cu "stupid" dar macar cugeta un pic la ceea ce ti-am zis ca doar nu am zis ca sa ma aflu in treaba!winking In orice caz succes la cumparatul cadoului! O si apropo: eu de obicei ii fac cadoul tatalui meu un spray si lame de ras cu spuma impreunawinking!

| Humphrey a răspuns:

Pai... pur si simplu un " te iubesc ", pai eu nu prea stiu ce-i place lui... incearca s-a te rezumi la ceea ce ii place!

Sper ca am fost concret! Salut!

| kapfuncik a răspuns:

Raspuns concret la aceasta intrebare nu stiu daca vei gasi...cine stie de ce el nu-ti darueste nimic, poate chiar nu te ia in seama, poate se rusineaza, cine stie ce mai are el in cap.Eu la a mea sunt mai nebunatica, ma duc sa-i spun in fata.Clar ca nu e cam placut cind pitenul se comporta astfel, dar tie daca-ti pasa de el nu vei fi cu gindul numai daca el vei primi cadou inapoi ori ba. Dar daca te gindesti si la bani, poti sa-i faci o surpriza, cred ca va fi ceva mai deosebit