| al29mar a întrebat:

Unde poti gasi fericirea si linistea sufleteasca?

23 răspunsuri:
| Bianca1001Bia a răspuns:

Alaturi de Dumnezeu

| corbulalbrosu a răspuns:

Pentru o foarte scurta perioada de timp in bratele iubit/ei/ului.

| al29mar explică (pentru corbulalbrosu):

Mda, asta e clar. Si dupa scurta perioada de timp? In bratele altui/altei iubite sau iubit?

| LoveSleep a răspuns:

Pe Marte.

| Goete a răspuns:

Fericirea si linistea sufleteasca o poti gasi doar in interiorul tau. Priveste lucrurile din alt punct de vedere si esecurile ca lectii. Incearca sa vezi mereu latura pozitiva si daca faci ceva nu o face pentru a obtine altceva... daca iubesti nu o face pentru a fi iubit ci pentru a te bucura de fericirea persoanei iubite, chiar daca fericirea ei nu este langa tine.
De cate ori ne gandim "voi fi fericit daca imi voi cumpara o masina noua sau voi avea noul post de munca sau voi avea o pereche" - nu... fericirea o ai mereu doar trebuie sa iti deschizi ochii... TU PRIVESTE SI PRIVESTE PANA CAND NU TI SE VA PAREA STUPEND!

| ywar a răspuns:

In activitatile pe care le faci cu drag, in familie, in credinta adevarata, nu disimulata, in natura si in general in lucrurile mici.

| al29mar explică (pentru ywar):

Ai multa dreptate, daca evident ai familie, unii au, altii nu...

| Lawliet14 a răspuns:

La biserica, cu persoana iubita si implinindu-ti idealurile in cariera. In ordinea asta.

Răspuns utilizator avertizat
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

In Rai

| al29mar explică (pentru anonim_4396):

Daca ar exista. din pacate raiul si iadul este aici, pe pamant, dincolo nu se stie ce este

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

In ignoranta.

| Drolja a răspuns (pentru anonim_4396):

Bună dimineaţa, krăkillă!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Lel!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

In USA din pacate doar acolo poti obtine orice

| Silvia93 a răspuns:

In suflet

| al29mar explică (pentru Silvia93):

Si daca sufletul este rupt in doua?

| AdiNutuu a răspuns:

La pacanele

| MikeCheck a răspuns:

In munti frate.

| CascaveauaNeagra a răspuns:

In numarul banilor laughing) ..serios pentru mine banii aduc fericirea dar nu m-as lasa chiar cumparata cu bani! happy

| mimipufosica a răspuns:

Doar in romane

| al29mar explică (pentru mimipufosica):

Cred ca ai dreptate, poate nici acolo