| OliCT a întrebat:

Unui baiat ii place de mine, dar nu sunt sigura ca ma iubeste sau doar profita pentru ca sunt mereu singura in casa (parintii plecati la munca in strainatate). Voi ce parere aveti?

93 răspunsuri:
| Crisu a răspuns:

Hei! Una e sa ii placa si alta e sa te iubeasca. Sunt doua sentimente complet diferite. E drept ca pentru a ajunge la iubire, intai trebuie sa treci prin etapa de "imi place de el/ea". Daca profita sau nu doar tu iti poti da seama. Depinde cum se comporta cu tine.

| darrio2007 a răspuns:

Daca faceti sex cand vine la tine e clar ca profita.Ce parinti ai de te-au lasat singura acasa?

| Ioannaaaaaaaaaa a răspuns:

Noi nu avem de unde sa stim asta.Vezi cum se comporta cu tine.

| Astaeparereamea a răspuns:

Daca avem bani trebuie sa fim prosti? Nu, numai tu poti face o persoana sa profite, greseala iti apartine.

| VerginicăVacăGrasă a răspuns:

Baiatul nu are nici o vina, el doar isi urmeaza instinctele antropologice, absolut rationale dpdv antropologic, problema este ca tu esti cea care i-ai dat de inteles ca esti singura acasa, numai un bleg nu ar profita de oportunitatea asta, daca nu esti in stare sa-i oferi sex, opreste relatia asta si nu-i mai irosi timpul baiatului aiurea

Răspuns utilizator avertizat
| Popcorncubranza a răspuns:

Eu te-as *** in locul lui

| RAY a răspuns:

Cand esti singura acasa cu el ce faceti?

| Cσcσ a răspuns (pentru RAY):

Teme sigur nu fac. laughing

| RAY a răspuns (pentru Cσcσ):

Ce vorbesti la noi in Romania avem tinere generati super inteligente care adore sa invete, saraci si bonavi merg la scoala de dorul profesoarei care arata bine

| Cσcσ a răspuns (pentru RAY):

Mie-mi spui?! Am si eu un specimen de-asta acasa.hee hee

| iDarkonillSolo a răspuns (pentru RAY):

Ba gata am 13 ani laughing)) nu mai vreau sa aud sex porno porno sex sexlaughing

| CezarinaLunaria a răspuns (pentru RAY):

Prășesc laughing

| corbulalbrosu a răspuns:

Iti vei da singura seama daca il vei tine la "respect" o scurta perioada de timp comportandu-te mai "rece" fata de el. In cazul in care va reveni iar si iar, va fi indiciul clar ca te iubeste si nu are doar intentia de a profita de tine. Poti experimenta fara teama, deoarece orice se va intampla ii va dezvalui caracterul lui adevarat precum si adevaratele sentimente ce le are fata de persoana ta. Succes.

| neutrino a răspuns:

El te iubeste, tu nu simti nimic?

| doctorandus a răspuns:

Ori ai incredere in el, ori nu ai. In dragoste nu se ofera garantii.

| Doub a răspuns:

Mno, sigur nu te iubeşte. De la "a plăcea" la "a iubi" e un drum extrem de lung.
Tu îl cunoşti, ar trebui să fii în stare să-ţi răspunzi la asta.

| RainmakerX a răspuns:

Hey!

Din ceea ce spui se vede clar faptul ca acel baiat nu te iubeste cu adevarat ci doar profita de tine.

El e multumit intrucat esti singura mereu si poate sa-ti faca tot ce vrea caci ii permiti. Daca tii le el atunci invata-l cum sa se comporte chiar daca sunteti singuri. Nu-i permite anumite lucruri! Nu esti jucaria lui!

Ce parere sa am?

Depinde despre ce inseamna acel "profita". Daca este obsedat sexual atunci renunta la el! Te vrea doar pentru corp, atat. La un moment dat o sa te arunce intrucat o sa se "plictiseasca".

Daca tii la el atunci nu-i mai permite anumite lucruri! Daca se comporta urat cu tine, daca profita, daca te obliga sa faci anumite lucruri atunci cand sunteti singuri atunci renunta la el!

Succes!

| R0R0 a răspuns:

Depinde.
Daca iti cere mai mult sa va petreceti impreuna noptile, atunci doar profita de tine.
Altfel, s-ar putea sa te iubeasca!

| Florentina9210 a răspuns:

Pai tu ca fata, asa te respecti? Aduci un baiat la tine acasa, stiind ca parintii sunt plecati la munca..halal educatie ai primit!

| Goete a răspuns:

Dai foarte putine detalii... Dar daca merge la tine, faceti sex si pleaca, e probabil ca vrea doar sex

| oprescudorin11 a răspuns:

Zi mersi ca ai gasit unul care macar sa te viziteze!
De ce profita el? Tu de ce-l primesti daca il crezi un nimic!
Mereu ma certa sora-mea ca prietenii mei profita de ea!
e ciudatenie!
Tu nu ai instincte? Daca te iubeste bine ce mai vrei? Daca te insala, va veni implacabil si vremea asta, vei gasi altul, macar rezolvi prezentul.
Poate chiar te place insa.Nu exista garantii, NICIODATA intre barbati si femei!
Sunt si alte realitati.

| OoBunnyoO a răspuns:

Este destul de greu de spus daca te iubeste sau nu, daca nu stim nimic despre relatia voastra.
Da semne ca ar profita? Insista mereu sa stati la tine acasa, nu vrea sa mergeti in oras, este nesimtit cu tine in fata altora etc? Daca da, atunci probabil profita.

Răspuns utilizator avertizat
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Tragel si tu de limba fara sa-si dea seama.Dar totusi el poate te place dar de iubit nu stiu ce sa zic ca na...A iubi si a placea nu-i tot aia.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu cred ca da.si stii si tu.ca doar nu tea cerut cu inel, flori vrajeala bla-bla-bla.doar vrajeala, iubire vesnica, chestii din astea.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ai ghicit.Dar ca sa te convingi il inviti la tine, si dupa aia ii spui ca parintii tai vor sa-l cunoasca si sa discutati impreuna despre inseperea sexului.sa vezi ce mult te iubesteeeeee, ca nu prea o sa-l mai vezi la ochi decat de la distanta.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Io nu stiu, ar o sa iti spun ce cred, am mai multe opinii :
1.E posibil sa nu ii placa prezenta parintilor tai din nu stiu ce cauza.
2.E posibil sa te foloseasca pentru corpul tau.
3.E posibil sa te iubeasca cu adevarat.
4.E posibil sa fie certat cu parintii tai.

Cam atat mi-a venit in minte

| Xpressurself a răspuns:

Baietii nu profita in sensul in care crezi tu, baietii incearca acolo unde se poate. ar fi culmea sa incerce unde nu se poate laughing
data vii toare spune-i sa "profite" de tine la el acasa

| 6684464 a răspuns:

Pai., daca ai mai mult de 15 ani, profita, daca ai mai putin de 15 atunci evita-l laughing
Te iubeste doar daca va cunoasteti de cand erati mici si de atunci ati ramas cei mai buni prieteni, de asemenea daca sunteti cei mai buni prieteni s-ar putea sa te si iubeasca.
Dar in general, rare sunt sansele ca un baiat sa iubeasca o fata, dar pana sa-ti dau un raspuns final, spune-mi cati ani ai tu si el, de cat timp va cunoasteti si., daca iti place de el.

| TheLoveDoctorr a răspuns:

Iti dai seama daca te iubeste prin faptele sale fata de tine, prin timpul care ti-l acorda, prin soaptele alea dulci la ureche cand va puneti la somn. Daca nu simti ca esti iubita si doar profita de tine, lasa-l. Exista baieti dispusi la o relatie serioasa

| kiri11 a răspuns:

Cred ca este barbatul visurilor tale laughing. Daca-l mai si inviti la un film s-ar putea ca a 2-a zi sa nu-l mai vezi. big grin

| kyliejenner a răspuns:

Alte detalii nu ai dat. de unde sa stim noi ce e in capul lui sau cum se desfasoara relatia voastra?

| Holy2010 a răspuns:

Voi realizati ca e reclama unui FILM?!
Sunt doua postari cu linkuri referitoare la asta.

| Kira5854 a răspuns:

Niciodata nu te iubeste din prima, dar daca te place, sigur o sa iesiti in oras in parc etc. nu la tine acasa, in plus, cum ar putea profita ca esti singura acasa, te referi la petreceri sau chestii de genul sau la sex, nu inteleg.