| TeckTonik997 a întrebat:

UPDATE: De la 10 dimineata(ieri) prietena mea nu raspunde. Ne-am certat in ultimele zile dar de dimineata ne-am impacat si totul a fost ok. Cu o zi inainte i-a cazut o scandura destul de mare in cap si i-a curs ceva sange si a stat acasa. Se plangea ca are un cucui mare si ca o doare si ca ameteste. La 10(ieri) mi-a zis ca merge sa stea in pat. Ea a fost si cred ca este in continuare la tara impreuna cu mama ei care ii interzice relatia noastra. De la 5(ieri) eu tot sun si "momentan clientul..." ce poate sa se fi intamplat? sunt convins ca imi spunea daca e ceva iar daca i s-ar fi stricat telefonul ar fi "furat" unul de la cineva sa imi dea macar un mesaj. Ce pot face? Ce poate fi cu ea? Nu da-ti raspunsuri cretine ca e serios. Nu am cum sa merg la ea deoarece e la tara si nu stiu nr de tel al parintilor ei iar pe verisoara ei care ar trebui sa fie cu ea nu o gasesc pe facebook (si nu am nici numarul)

UPDATE: Am umblat azi prin tot orasul, geamurile de la apartamentul ei sunt toate deschise si in 3 ore am facut vreo 5-6 vizite si nu s-a miscat nimic, geam, perdea etc. Inauntru n-am cum sa vad fiindca sta la 4. Am luat un pix si am mazgalit pe o reclama: "Unde'i?" si nr meu de tel si am pus'o la vedere in posta scris mare "I-a reclama" cred ca taicasu' e in oras si lucreaza. Apoi am fost la spital si am intrebat. Nu apare nicaieri la internari. Chiar e foarte ciudat. Adica noi suntem sau eram foarte apropiati si de obicei ne speriam tare amandoi pentru 1 ora jumate fara vreun semn de viata, dar acum? Ce altceva sa fac? Am sunat la cativa venici de a ei si nu mi-a raspuns nimeni la usa, vruiam sa cer un nr de tel al parintilor, dar toti is pensionari in bloc si probabil, cine stie, le-a fost frica, ca de venit, toti au venit la usa. Cam greu sa merg la ea la tara pentru ca trebuie sa iau autobusul si nu am mai fost niciodata si nu-i asa de aprooape. Ce sa fac? De ce nu raspunde? Pana acum se ascundea de ma-sa, daca aceasta a prins-o, reusea ea sa faca rost de un telefon sau de laptopu' verisoarei sa zica ceva. Daca i s-a stricat telefonul, la fel. de 1 zi si ceva tot "abonatul... nu poate fi contactat." Pana acum avea semnal si nu cred ca poate cadea semnalul in acea zona, cel putin nu pentru atata timp.

8 răspunsuri:
| TeckTonik997 explică:

Am scris pe foaie " Unde'i, ( numele ei)"

| TeckTonik997 explică:

Singura idee care o mai am este sa merg pe la 5-6 pana la ea sa vad daca nu o aparut vreo masina de a ei sa las ceva si in parbriz, daca nici asa, v-a trebui sa merg la tara... n-am de ales, desi nu am idee cum o sa gasesc casa si ce o sa fac daca nu dau de ea.

| Ciobotaru_Lucian_1990 a răspuns:

Nu are cum sa se evapore! Incearca sa mergi la tara! I-ati rezerve si du-te! Iubirea nu are restrictii.

| Deyu0713 a răspuns:

In primul rand, calmeaza-te. In al doilea rand, cat timp o zis ca pleaca la tara? Ai rabdare sa treaca timpul acela. Si vezi atunci ce s-a intamplat.

| TeckTonik997 explică (pentru Deyu0713):

Nu a spus fiindca taicasu', cum am zis, renoveaza... nu poate da o data fixa, asta pe langa ca se simte rau baba si...

| Deyu0713 a răspuns (pentru TeckTonik997):

Atunci fa ce a-si face si eu...fi disperat! incearca sa dai de ea laughing))

| TeckTonik997 explică (pentru Deyu0713):

Mersi de sfat dar e ok. tocmai s-a rezolvat YEY. happy

| Deyu0713 a răspuns (pentru TeckTonik997):

Atunci multa bafta in continuarewinking