| mikutzzza1000 a întrebat:

Urasc faptul ca sunt intr-o relatie cu el.Cred ca il iubesc si el imi spune la fel ca ma iubeste la nebunie, s-a si taiat pe mana cand i-am spus ca vreau sa ne despartim, dar el s-a taiat pentru foarte multe fete, deci este doar obisnuinta, nimic nou pentru el, toti prietenii lui imi spun ca el vrea doar sa ma bage in pat, avem o luna de cand suntem impreuna, dar amandoi am vrut lucrul asta de acu 5-6 luni, dar toata lumea era si inca este impotriva noastra, adevarul e ca el insista cam mult pe parte cu facutul dragostei dar si spune ca ma intalege cand spun ca nu sunt pregatita insa insistentele continua.Eu sunt virgina, inca nu vreau sa-mi incep viata sexuala dar nici pe el nu vreau sa. l pierd.Ne intalnim destul de rar si mai ales noaptea, adevarul e ca nu prea avem nici unul timp, dar nici nu prea ne straduim sa ne facem. El a avut inainte un fel de relatie cu o fata timp de 4 ani, dar au fost si despartziti, el a mai stat si cu altele, cu una 8 luni dar tot la prima s. a intors.Chestia e ca toata lumea imi spune ca el o iubeste pe ea si ca se roaga de ea sa se impace si ca cu mine sta doar pentru a profita, iar dupa m.ar lasa imediat si tot la fosta ar merge.Sunt multe lucruri care le.am auzit, cum ca s-a culcat cu 2 fete de cand suntem impreuna, ca s. a intalnit cu fosta si ca se roaga de ea sa se impace, ca de mine zice ca vrea doar sa se culce, ca ii pare rau ca e intr-o relatzie cu mine. El se poarta frumos cand suntem impreuna dar mi-e frica sa nu fiu doar o ambitzie pentru el...pentru ca asa a fost la inceput. Nu stiu ce sa fac.merita sa continui relatzia asta? oare chiar ma iubeste sau doar vrea o noapte?

10 răspunsuri:
greece12
| greece12 a răspuns:

Cum poti sa crezi ca te iubeste baiatul asta? A avut o relatie de 4 ani, mereu si mereu se va intoarce acolo, probabil a fost si este o relatie teribil de furtunoasa si nenorocita si de acolo a capatat si obiceiul sa se taie!
A avut o relatie de 8 luni si s-a intors iar acolo,tu crezi ca intr-o luna a devenit un inger,a uitat tot si e al tau? Nu este,draga mea si,numara-i bine taieturile daca-l mai vezi, fiecare taietura inseamna ca a mai fraierit inca una cu cine stie ce!
Fa-ti o favoare si tine-te departe de genul asta de oameni, sunt instabili psihic si primejdiosi.Frumos,cu grija,desparte-te de el si uita de existenta lui!
Este foarte clar ca in afara de sex nu vrea altceva de la tine si, scopul lui, in momentul de fata e sa te convinga sa accepti.Normal ca-ti spune ca te intelege,ce ai vrea sa-ti spuna(?),dar,continua cu insistentele.Te va folosi si te va arunca,sa nu te numeri si tu printre atatea altele care regreta amarnic,aici pe site,greseala asta fatala!
Nu te lasa inselata,te-ai incurcat cu un baiat care nu te iubeste,doar sex vrea.
Ai mare grija de tine si scapa de beleaua asta, tu ai de castigat, nimeni altcineva!
Mult noroc!

NOname
| NOname a răspuns:

Draga Mikutza, eu in locul tau as incerca sa ma indepartez de acest baiat. Este dezechilibrat psihic si prea legat de fosta relatie/prietena. Iar tu sigur meriti ceva mai bun!

| MMihai a răspuns:

Dacă am înțeles eu, bine, spune-i lui nene bețivu de 19 ani să te cam lase în pace! Și să facă sex cu cine vrea el, /( cu ce femeie vrea el, că în România, încă mai sunt precis, câteva zeci sau sute de mii de femei dornice de sex, și fără parteneri sexuali ) dar diferită de tine!

| bianca9422 a răspuns:

Incep prin ati spune ca daca te iubeste nu te va presa din punctul asta de vederewinking
partea cu taiatul pe mana mi se pare o aberatie si o dezechilibrare psihica,te vad o fata destul de ok nu vad de ce ai sta langa un astfel de om

parerea mea e ca NU sa nu iti incepi viata sexuala cu el si nici sa nu continui relatia
poate il iubesti, dar o sa mai iubesti mult mai intens mai tarziu si vei vrea sa mai ai virginitatea sa i-o oferi omului care te iubesc mult, ti-o demonstreaza si nici nu te preseaza sa faci asta

gandeste-te si daca mai ai probleme lasa-mi mesaj privat happy

| bianca9422 a răspuns:

I-o oferi omului care te iubeste mult

| lucik93 a răspuns:

O singura luna si deja esti presata sa iti pierzi virginitatea cu el? stiu ct de mult le place baietilor.mai ales daca el dezvirgineaza fata primuparerea mea.lasal si fa asta cand esti pregatita si pentru cineva care merita asta.o sa te simti mult mai bine daca faci asta cu cineva care te merita decat daca o faci cu el deci mai bine lasa-l si traiesteti viata.nu e singurul baiat din lume.o sa iti intalnesti adevarata dragoste.si vei sti cand ai intalnito pentru ca.el va fi singurul care va astepta pn vei fi pregatita si nu te va presa nici o sec sa faci astahappy at vei intalni baiatul care te iubeste cu adevarathappy sper ca te-a ajutat raspunsul meu oricum decizia este a ta eu pot doar sa te sfatuieschappysucces

| Adda_5780 a răspuns:

Cred ca ar trebui sa pui punct la aceasta relatie, care pe tine nu te ajuta cu nimic. Faptul ca el se taie. mi se pare destul de aberant, ceva la cap, sau asta e felul lui de a te face sa nu te desparti de el. Baieti gasesti peste tot si nu merita sa iti incepi viata sexuala cu o persoana care te vede probabil ca pe un obiect, chiar daca iti e greu sa accepti. Tu deja spui ca nu mai e ca la inceput, mentine`ti punctu de vedere, nu-l lasa sa te domine si desparte`te de el fara cale de intoarcere. Uneori nu e bine sa crezi in ce spune lumea, dar in cazul tau cred ca au dreptate.Lasa`l sa se duca la fosta lui prietenaoh go on sa faca ce vrea. Du-te si plimba`te prin parc singura ca sa iti limpezesti mintea, sa privesti totul dintr`o alta perspectiva. Ai grija pe viitor la ce baieti te uiti. Succes>big grin

| DiamondEyes a răspuns:

Ai de capul tau... lasa-l, nu e de tine!

| Melody a răspuns:

Incep prin a-ti spune ca eu as fugi de as rupe pamantul sa am langa mine pe unul care se taie. Sau poate tu vrei un copilas mare pe care sa-l cresti si sa-i dai palmute pentru fiecare prostioara. Se ineaca in imaturitate tipul in cauza. Termin prin a-ti spune sa-ti asculti prietenii, ca stiu ei ce zic. Lasa-;, gasesti altul, poate cu putin noroc, ceva mai destept decat asta.

| FreddieMercury a răspuns:

Pai, din cate spui tu, voi doi sunteti romeo si julieta rolling on the floor

S-a taiat la mana? Dar ce e, macelar?