| m4n1ak a întrebat:

URGENT! Am facut sex cu prietena mea si a ajuns putina sperma si in vagin. Mentionez ca era ultima zi de ciclcu ( ciclu care a durat 5 zile)
Există posibilitatea de a ramane însărcinată?

Răspuns Câştigător
| corbulalbrosu a răspuns:

In ultima zi a MENSTRUATIEI (si nu a ciclului deoarece cuvantul reprezinta cu totul alt lucru) adica a 5-a zi a ciclului menstrual o sarcina s-ar putea forma doar in cazul unui ciclu foarte scurt de 22-23 de zile. In cazul unui ciclu menstrual mediu de circa 28 de zile, atat teoretic cat si practic este aproape IMPOSIBIL sa se formeze o sarcina chiar si in cazul in care sperma este ejaculata intentionat in vagin deoarece probabilitatea formarii unei sarcini nu depaseste 3-5%. In aceasta perioada o sarcina se poate forma cu totul accidental, extrem de rar, si numai datorita producerii unor dereglari endocrin-hormonale masive. In concluzie in mod teoretic este IMPOSIBIL sa se formeze o sarcina. Multa sanatate.

6 răspunsuri:
| JohnnyBi a răspuns:

Stiind legile lui Murphy, daca ai 1% sansa sa se intample ceva, tu ai 99% sanse aia sa se intample.

| Emilian65 a răspuns:

Nu.

| RoyDupuis a răspuns:

Nu! In primele 10 zile de la ziua 0 a ciclului mentrual, sigur nu!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Sansele sunt foarte mici. Deci nu are rost sa va faceti griji. Sigur nu!

| MolieDetara13 a răspuns:

Sansele sa se intample sunt foarte mici, dar s-ar putea sa apara si surprize.Nu poti ramane insarcinata in timpul menstruatiei, pentru ca atunci nu este eliberat niciun ovul, dar poti ramane gravida daca ai avut contact sexual in ultimele zile de menstruatie si ciclul tau nu este regulat. Sa faca un test de sarcina peste 14 zile!

| NunuletBubulet a răspuns:

Dap.Exista posibilitatea