| SuzanaStan a întrebat:

URGENT! Cum pot sa anulez toate cererile de prietenie care le-am trimis pe Facebook? Dau funda, Multumesc!happy ps: nu vreau raspunsuri de genu " nu se poate ", mersi pentru intelegere! happy

Răspuns Câştigător
| ???d?? a răspuns:

Te duci pe profilul tau, dai click pe jurnal de activitati, vezi in stanga ai fotografii, aprecieri dai click pe mai mult dupa care pe prieteni si de acolo poti vedea si sterge toate cererile de prietenie trimise de tine

| Balabaneanu_Radu_1963 a răspuns (pentru ???d??):

Șterge cererile de prirtenie

12 răspunsuri:
| wannabe a răspuns:

Anularea cererilor una cate una poate dura timp, dar daca vrei sa le elimini pe toate rapid, poti sa vezi acest tutorial video, pe mine m-a ajutat super mult ca sa sterg pe loc friend requesturile de pe Facebook: https://www.youtube.com/watch?v=IS47G_Sy0xA

| asdfghjklș a răspuns:

Salut
Te duci la profilul persoanei respective. Sus langa poza de coperta o sa-ti apara friend request sent. Da click acolo si o sa-ti apara mai multe optiuni, printre care si cancel request sau asa ceva

| h3r a răspuns:

DOAR în cazul în care persoanele respective nu ți-au răspuns la cerere, atunci le cauți frumos paginile și îți va apărea sub cover „Anulează cererea de prietenie".
Dar e mult mai simplu să-i ștergi pe toți.

| SuzanaStan explică (pentru h3r):

Si cum pot sa-i sterg pe toti deodata? pentru ca nu mai stiu la cine am trimis cereri straight face.

| h3r a răspuns (pentru SuzanaStan):

Nu cred că poți șterge cererile trimise toate în același timp, trebuie luată fiecare pagină în parte!
Dar, când una dintre persoanele căruia i-ai trimis cerere, îți va da accept, asta îți va apărea la notificări...Tu o vei vedea și știi pe cine să ștergi!

| raluk27 a răspuns:

Intri la profilul celor carora le-ai trimis cereri (daca mai retii care sunt) si sus e o casuta "anuleaza cerere de prietenie" si dai click pe ea.

| anapricopi76 a răspuns:

Pai apesi pe persoana respectiva pe care ai dat cererea si dai la Sterge cererea.Este simplu.

| andreeamaria90 a răspuns:

Buna fi atenta cum poti sa faci este foarte simplu langa mesaje si notificari sus este si iconita de prieteni dai pe iconita apoi o sa gasesti sub ea gaseste prieteni si setari, dai click pe gaseste prieteni iar apoi o sa scrie mic vezi cererile trimise dai click si le poti anula de acolo.

| kjlh a răspuns:

Dai pe pe profilul tau la activity log si dai in jos si acolo iti scrie caror persoane le-ai dat add si poti da direct de acolo anulare... fara sa te mai complici cu paginile lor etc. P.S. "de prietenie PE care "

| Maier_Anita_1987 a răspuns:

Sunt de urmat 3 pasi pentru a vedea lista celor care le-ai trimis cereri de prietenie:
1.Se face clic pe iconita din dreapta sus, cea care va indica atunci cand primiti o cerere de prietenie.
2.Se deschide o lista, iar la sfarsitul listei scrie ''Afiseaza-le pe toate'' - faceti clic pe aceasta optiune
3.Se va deschide o lista cu titlul: "Raspunde cererilor de prietenie" sau "Nu sunt cereri de prietenie noi". Sub acest titlu este scris cu litere mici "Vezi cererile trimise" (aceasta se gaseste in stanga sus)