PsihoSex
| PsihoSex a întrebat:

V-amintiti? De cate ori v-am prevenit ce riscati daca nu va protejati?! Uitati si dovada!

http://www.libertatea.ro/......27111.html

Aviz amatoarelor!

4 răspunsuri:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Mai este și accidentul care poate apărea cu toată protecția!
Nu uita că numai abstinența oferă o protecție de 100% împotriva sarcinii! Sunt femei care sunt sterile toată viața fără a face vreo întrerupere de sarcină. Viața ne oferă multe, puțin plăcute și multe neplăcute!
O seară fără bătăi de cap!
Pa, pa.

| Zenithf a răspuns:

Saraca fiinta, cea care trebuia sa o protejeze a dat-o mortii...
Macar de ar ramane mai multe sterile dupa o asemenea fapta, poate asa vom ajunge sa facem mai putine crime. Si ne mai numim crestini. sad
Apropo de mijloace anticonceptionale - si pilulele sunt niste avortive (nu impiedica fecundarea ci fixarea oului fecundat pe mucoasa uterului = avort in conceptia religiei ortodoxe) si un 'tratament' indelungat cu pilule poate sa ramana cu urmari pe viata.
Singurul mijloc anticonceptional 100% sigur este abstinenta, dar daca tineti sa fiti activi sexual atunci folositi - intotdeauna - prezervativul. Folosit corect reduce mult riscul de BTS sau sarcina.
Cam bat apa in piua cu chestii pe care le stiu toti.

gbrltdr
| gbrltdr a răspuns:

Ai dreptate,dar nu putem compara vremurile tineretii ei cu ceea ce se-ntampla acum. Fiind actrita,a acautat sa nu-si intrerupa activitatea. A fost alegerea ei,dar sti foarte bine ca unele femei au platit cu viata aceasta alegere de a scapa de o sarcina nedorita. Astazi lucrurile stau cu totul altfel. Alegerea ne apartine noua,femeilor,in aceeasi masura,dar datele problemei sunt diferite. Femeile din ziua de azi se pot proteja prin diferite metode. Nimeni nu le verifica viata intima,asa ca,greseala tinerelor le apartine in intregime. Bineinteles ca intreruperea de sarcina aduce cu ea dereglari care nu pot fi rezolvate poate niciodata. Important este ca fiecare tanara sa se gandeasca inainte de a face dragoste. Ea este cea mai in masura sa aiba grija de ea. Alegerea ii apartine personal. Numai in situatii extreme,independente de vointa ei,poate avea o sarcina nedorita. Totul poate fi sub control, daca este determinare, constiinta si dragoste pentru viata.

| BLUEishot a răspuns:

Da, am vazut ce le-ai zis unora happy sincer nici eu nu prea credeam acum mersii de 'sfat"