| anonim_4396 a întrebat:

Va rog ajutati-ma! Acum cateva zile am cunoscut o fata foarte frumoasa! De-a dreptul superba... M-am indragostit pe loc. N-am mai vazut in viata mea asa fata, cred ca orice baiat s-ar indragosti de ea. Chestia este ca mi-e foarte rusine sa ma bag in seama cu ea (desi eu sunt a 11-a si ea a 10-a). Pur si simplu am impresia ca o sa i se para ca sunt umil,desi toata lumea (mai ales baietii) zic ca este o fata de treaba,ca nu jigneste pe nimeni etc. Mi s-au aprins pur si simplu calcaiele straight face N-am mai simtit niciodata asta pentru o fata. Ce sa fac? Cum sa ma bag cu ea in seama,mai ales ca este o fata timida si foarte cuminte? Nu mai stiu ce sa fac Doamneeee laughing E de-a dreptul superbaaa! Vreau s-o cunosc mai bine. De cand am vazut-o numai la ea ma gandesc! Toti baietii o plac si de aceea cred ca nu prea am sanse. Ea nu-i baga in seama, dar ei insista si baietii respectivi chiar arata bine...
Funda!

6 răspunsuri:
| silvipisicutza a răspuns:

Hoff... cate intrebari din astea am vazut! Pai, incearca sa fi politicos cu ea, sa te intereseze starea ei, nu te uita pe langa ea (astfel ii dai de inteles ca o placi), ajut-o la nevoie, dai sfaturi (tu fiind mai mare decat ea stii mai multe), incet incet ii poti cere nr de telefon, id-ul de mess... Dar atunci cand i le ceri nu fi prea insistent, daca fata nu vrea sa-ti dea nr las-o, intreab-o mai tarziu, nu o plictisi, daca ea te intreaba ceva si la subiect nu incepe sa bati campii, fi tandru si dragut. Pe langa astea ai grija si cum arati fi pe placul ei si fizic dar in niciun caz sa nu incerci sa te schimbi complet. Sper ca te-am ajutat!happy Fundita?

| SăȘtiCăMereu a răspuns:

Pai nu te baga ca un badaran...du-te faceti cunostinta...stii tu straight face ideea e:nu fi badaran!(mie mereu imi merge!)fii tandru si dragut happy

| Ne3quicKBăă a răspuns:

Salut Aleluiaaa.

Incearca sa faceti cuostinta, afla lucrurile care ii plac, gasiti niste lucruri, activitati in comun. Ii poti cumpara niste flori ceva thinking Ideea e sa fii tu insuti, cand faceti cunostinta.

Sper ca ti-am fost de ajutor.winking

| dark1angel a răspuns:

Ia da-mi facebook-ul ei ca o conving eu

| AndreeutzaDeea a răspuns:

Pai,ajut-o cand vezi ca are nevoie de ceva, salut-o, fi politicos.Afla despre hobby-urile ei,intreab-o ce iti place,daca e asa cum ai zis inseamna ca e buna la suflet,spune-i o poveste emotionanta, preocupa-te de ce ii place ei, daca ii plac animalele, si tu ai un animal atunci este perfect, succes!

| DulceatzaDeMustar a răspuns:

Pai, ai putea so cauti pe facebook, sai iei id-ul, sa te prezinti, k esti de la liceu la ea, te prezinti, o intrebi ce ai de intrebat, la scoala o saluti, o intrebi ce face! sa nu uiti! o iei cu usorul, doar sa nu o faci sa te placa doar k pe un simplu preten, timiditatea nu te ajuta la a avea o relatie, fii barbat! laughing) k daca, o iei cu timiditatea, nu mai faci nimic. o iei cu usorul, sa nu vorbesti urat sau sa fii badaran, sa nu fii niciodata porc in fata fetelorwinking, eu unul am stat 8 ani la scoala numai cu fete, si crede-ma ca acu parca le citesc gandurile ce vor si ce nu, iar pentru o fata timida, e buna o prietenie, doar o prietenie, pana ajungeti intr-un anumit punct. ii ceri intalniri, la un suc, o inghetata, si asa se face treaba. multa baftawinking
funda?batting eyelashes