| ElectronicPieces a întrebat:

Va rog ajutati-ma.
Am asteptat-o astăzi toata ziua sa îmi dea un semn de viața, ieri de asemenea, sâmbătă la fel. De fapt in ultima perioada numai așa este.
Voi când iubiți nu simțiți nevoia sa ii spuneți diferite lucruri frumoase persoanei iubite, sa faceti diferite gesturi drăguțe? Sa o faceți sa se simtă specială.? Pentru ca încep sa ma simt ca un idiot ca ii spun mereu cât este de frumoasa si cât de mult o iubesc, in timp ce ea, nici macar acel "Te iubesc" nu mi-l mai zice. S-a plictisit de mine? Nu ma mai vrea? Nu ma mai iubește? Mereu când o întreb spune ca totul e in imaginația mea dar faptele ei demonstrează cu totul altceva.
Mai ales ca. Prefera sa își împartă bucuriile cu "prietenii", care bineînțeles sunt băieți. Ne-am despărțit de atâtea ori pe tema asta, dar ea tot nu o termina cu ei.
Eu nu vorbesc cu nicio fata, am casa mea si gânduri serioase. Dar simt ca nu mai pot. O iubesc enorm de mult si am ajuns sa ii iert orice. Chiar dacă ma ignora, ma jignește eu tot o iubesc.
As vrea sa o termin definitiv cu ea dar nu gasesc putere s-o fac.
Cum sa o las in spate? Cum as putea sa urasc fata pe care o iubesc din tot sufletul?

4 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

O blochezi pe telefon, pe internet o eviti si nu o mai vezi iar cu trecerea timpului uiti.

Răspuns utilizator avertizat
| TeckTonik997 a răspuns:

Nu iti mai bate joc de tine, pentru nimeni nu te injosii, NU merita, NU te iubeste, baga la cap, am trecut prin chestii mai urate. Ajutate singur si fa-i ceva nasol ca sa nu mai vorbeasca cu tine, sa te lase in pace complet si asa o sa rezolvi problema sigurat.

| anonim112233dia a răspuns:

Sa zicem ca aproximativ in aceeasi situatie sunt si eu, dar incepe s-a cam dispara incet incet iubirea pe care i-o port si e foarte probabil sa renunt. Si eu am incercat in multe modalitati sa il fac sa ma inteleaga dar nu reusesc. Acorda-i pentru un timp un pic de indiferenta sau incearca sa faci ca ea, si nu din razbunare, pur si simplu pentru a o face sa inteleaga cum te simti tu. Asta daca o intereseaza. Si ca sa o urasti e un pic mai greu, si nu cred ca e nevoie. Trebuie doar sa te decizi daca tu esti mai fericit cu ea, sau fara ea. Daca esti mai fericit fara ea cu timpul ai sa o uiti.