| ImAgirl a întrebat:

Va rog ajutati-ma si nu ma judecati sad Intrebarea mea este urmatoarea: de ce noi fetele cuminti ne intragostim de baietii "rai"? sad au chiar asa de multa experienta incat ne atrage pe toate ca un magnet? Este un tip in liceu care imi place, problema este ca se da la multe fete din liceu, se da mare in fata lor, cand l-am cunoscut prima data nu stiam ca este asa, dar acum cand am aflat sunt foarte dezamagita credeti ca l-as putea schimba? l-as putea face sa pretuiasca o singura fata? adica pe mine? sau ar trebui sa las timpu sa treaca sa astept sa se maturizeze inact sa poata realiza singur? acest gen de baieti se schimba sau raman asa? chiar as vrea sa fiu cu el dar imi este teama :

1. sa nu rada de mine

2. sa nu ma insele
cum ar trebui sa incep pentru a-l putea schimba? cum sa-i atrag atentia si sa ma deosebesc de celelalte fete care zambesc la el? ar trebui sa-l tratez cu indiferenta? cand vine la mine cu "scheme"de asta sa-i arat ca st diferita de restul fetelor si sa-l ignor?
un sfat va rog crying chiar vreau sa fiu cu el crying dau funda!

7 răspunsuri:
| foxi a răspuns:

Legea compensarii-compensatiilor! Studieaz-o!

| Narfundo a răspuns:

Ma abtin sa nu te jignesc. Tu te numesti fata cuminte? Baga-ti mintile in cap.Esti praf. Du-te si vorbeste cu el, ca sa rada toata scoala de tine.Presupun ca este un cocalar daca nu te poti apropia de el:p.

| BlueHusky a răspuns:

Ce ai cu baiatul si de ce vrei sa il schimbi? Nu poate sa ramana asa cum e? Si daca il schimbi dupa 1 an ii spui pe un ton dulce... "nu mai esti aceeasi persoana de care m-am indragostit". Trist...

| bogdan74688 a răspuns:

Asta e genul de baiat fara prea multa minte, deci si apreciere din partea lui, nu te astepta la prea multa. Majoritatea celor ca el sunt mai batuti in cap sa zic asa, si stiu doar una si buna - Pe'a lor, si e extrem de greu sa-i faci sa inteleaga ceva; eu am avut amici de gen, si pana la urma m-am lasat eu pagubas. Ei cam confunda bunatatea cu prostia, si cred ca va fi cu tine doar cu speranta ca-ti va ajunge in pat, si eventual sa se laude, dar fara sa bage prea mult in seama. Va zice ca tine, si va face ca el.
PS: Nu te astepta la fidelitate, iar daca poti face fata la toate astea, desi nu cred, bine, iar daca nu, cauta-ti un baiat care sa stie sa te aprecieze happy nu sunt multi, dar sunt de pretuit big hug bafta

| LaraDésire a răspuns:

In primul rand genul asta de baieti este foarte greu sa ii schimbi. Trebuie sa ai foarte multa rabdare si sa nu renunti daca ai inceput. Incearca sa vezi cum fac celelalte fete in jurul lui si tu fa opusul lor. Daca tu si cu baiatul respectiv va cunoasteti incearca sa fii disponibila dar si sindisponibila in acelasi timp adica sa nu ii faci tot timpu pe plac.
In timpul asta s.ar putea sa suferi pentru ca acest tip nu se multumeste cu o singura fata si lui ii place distractia nu cred ca are de gand sa aiba o relatie cu o singura fata. Daca vezi ca nu tine incearca sa cauti un tip pe masura ta, fa o lista cu ce calitati sa aiba baiatul respectiv si treci la atac. Succes

| elaiubv a răspuns:

Pai faza e ca baieti rai au un fel aparte de ``a cuceri`` fetele cuminti avand intentia sa ne umple si pe noi cu ``veninul ``lor facandu-ne si pe noi rele incearca sa ai rabdare :*

| Crystinutza_Ramo_1995 a răspuns:

Un baiat rau de cele mai multe ori are un suflet mare...stie sa iubeasca foarte mult o fata care ii este fidela doar lui dar nu de cele mai multe ori un baiat rau nu se va schimba.din propria experienta iti spun k orikt d mult ai incerca sa'l schimbi nu vei putea sa-l faci sa renunte la anturaj la alte fete care le are dar daca intr-adevar te iubeste un baiat rau intodeauna te va face sa te simti extrem de importanta..si crede-ma mai bine te simti importanta cand sti k are si altele dar intodeauna vei fi uh p primul loc in viata lui decat sa fi q un baiat bun q care garantat te vei plictisi la un moment dat..deki incearca sa'l faci sa te iubeasca doar p tine si no sa-ti para rau.:*