| vr3m3 a întrebat:

Va rog! Ajutor! Buna. Am si eu niste nelamuriri! Am facut sex cu prietena mea si cand mi-am retras-o fara sa ejaculez am avut pe cap ceva secretie de culoare alb galbui putin vascoasa (de forma unei secretii nazale) doar ca alta culoare si in acelasi timp era si ceva lichid asa putin cu tenta de alb foarte putin, nu parea a fi sperma. Am mai facut cu 2 ore inainte sex si nu am ejaculat in ea, apoi m-am sters foarte bine m-am spalat, nu a mai ramas nimic. o sa ramana oare insarcinata?

3 răspunsuri:
greece12
| greece12 a răspuns:

Da,ceea ce ai vazut tu-descrierea ta e teribil de exacta si amanuntita-sunt secretii vaginale,fiziologice,mai ales, in urma actului proaspat terminat.
Acum,daca a ramas insarcinata sau nu,e mult mai greu de spus.Tu, ai un lichid care apare in momentul in care esti excitat, il poti observa si care se cheama lichid seminal.Acest lichid contine spermatozoizi, capabili sa lase o fata insarcinata.Deci,o picatura ajunge,totul e sa ajunga la ovul.
In concluzie,daca fata era in perioada fertila,exista probabilitatea sa fi ramas insarcinata, pentru ca prezervativ vad ca nu ai folosit.
Este mult prea devreme pentru a face un test de sarcina, singurul lucru e sa astepti.Si,daca scapi, foloseste prezervativul, fi-r-ar sa fie!

| EuCuTine a răspuns:

Sti tipule ca si fetele au orgasm? Si acest orgasm se manifesta diferit : sunetul, incordarile, secretile, sensibilitatea, durata etc. Eu iti recomand sa mai citesti si tu cate putin. Daca nu sti cum se foloseste instrumentul atunci nu te duce cu el in concerte.

| fsss a răspuns:

Este o secretie care se formeaza in timpul actului sexual.Stai linistit! Daca nu sar forma crema aceea ai putea sa o mai faci laughing) nu ar aluneca. DEci stia linistit si dai bataie la mai mult da protejeazate sa nu ai probleme