| Mihaivargabrasov a întrebat:

Va rog frumos ajutati-ma.Nu ma pot lasa de la masturbare,ma masturbez foarte des, aproape in fiecare zi.Ce sfaturi imi puteti da?

Răspuns Câştigător
| Seba2013 a răspuns:

MOTIVÁȚIE, motivații, s. f. Totalitatea motivelor sau mobilurilor (conștiente sau nu) care determină pe cineva să efectueze o anumită acțiune sau să tindă spre anumite scopuri.

Ce te determina, sa afectuezi acesta actine?

De fapt ce ne determina pe noi heterosexualii sa facem sex?

Raspunsul: Aceea excitatie, cand se tensioneaza corpul.

De excitatie nu poti sa scapi, dar de masturbare poti, pentru ca eu am scapat.

Trebuie sa ai grija sa nu activezi excitatia, daca ochiul tau de face cazi, nu te mai uita.

7 răspunsuri:
| AtateaConditii a răspuns:

Evită filmele, pozele porno și tot ce te excită. Fă-ți o prietenă sau caută un hobby.

| Vvistula a răspuns:

Puneti un elastic la **** si roaga-te la Dumnezeu sa te ajute sa scapi de acest viciu al adolescentei

| doctorandus a răspuns:

Nu e nimic rau in asta, n-ai de ce sa te lasi, detalii pe http://ro.wikibooks.org/wiki/Medicin%C4%83/Masturbare

| Emilian65 a răspuns:

Daca vrei sa nu ai probleme cu sanatatea, lasa-te de masturbare.

Răspuns utilizator avertizat
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Du-te si **** ba omule gaseste si tu o curva si lasate de laba! F*te si tu ceva

| Paul_Paul_1997_qUrm a răspuns:

Masturbarea nu e un lucru rau dar bineinteles ca exista o limita. EU zic sa iti ocupi timpul cu alte lucruri cum ar fi sportul ( cauta un sport care iti place si practica-l ), muzica, desenul. Sunt multe happy