| anonim_4396 a întrebat:

Vă rog să citiți întrebarea anterioară ca să vă dați seama despre ce vorbesc. Acum trei săptămâni, când am plecat de acasă și mă duceam la liceu, el trecea cu mașina. Ăsta chiar e destin laughing dacă ieșeam cu o secundă mai devreme sau mai târziu, nu se întâmpla nimic. Mergeam cu căștile-n urechi până când aproape de stație m-a claxonat un tip care era cu mașina parcată acolo. M-am uitat, dar am crezut că e doar un disperat care nu are ce face. Apoi m-a sunat un număr de Orange. Era el, nu aveam numărul lui, în schimb el făcuse rost de al meu. Am urcat în mașină și m-a condus la școală. Eu am vrut să cobor din mașină după ce am ajuns, i-am mulțumit, dar el m-a pupat pe obraz. Am vorbit în seara aia puțin și de atunci nimic, până joi seara când mi-a dat mesaj și m-a întrebat dacă încercam să mă ascund de la el la liceu miercuri big grin ( chiar mă ascundeam laughing, nu voiam să mă vadă. ) și am început să vorbim întruna. până în seara asta. ne-am și văzut la liceu, dar nu am stat de vorbă. Îmi vorbește extradordinar : domnișoara mea, scumpă etc. nu vrăjeli, doar complimente. happy când îmi vorbește așa crește inima în mine, dar când răspunde greu la mesaje sau nu mai zice nimic mă face să cred că nu îi plac. Oare faptul că va da BAC-ul nu e doar o scuză? Dar dacă ar fi așa, de ce nu mi-ar fi spus că nu mă place și am fi terminat acolo? Nu mai înțeleg nimic și nu vreau să-l stresez.

2 răspunsuri:
| stef87 a răspuns:

Asta inseamna sa fii copil! Sa ai fluturasi in stomac si sa actionezi fara sa gandesti o iota! El sa stea sa iti dea tie idei desi nu se stie pe unde o sa ajunga, iar tu ca de dai in vand dupa orice gest si cuvant.

| KamaSutra a răspuns:

Vezi.ti de scoala si lasa.l in pace