| Deea_4962 a întrebat:

Va rog sa ma ajuta-icryingCum sa il fac iar sa ma placa? Am fost cu un baiat 3 luni, in care l-am iubit enorm.ne-am despartit din cauza unui zvon. Iar dupa jumatate de an m-a vazut cu actualul meu prieten, am incercat sa mai tin legatura cu el, dar a vb urat cu mine.Eu il iubesc enorm. A trecut un an si mai bine si nu l-am putut uita, chiar daca am vb cu 2 baieti de atunci.Nu mai pot iubi pe nimen, sunt moarta fara el, nu mai potcrying. Vreau sa il fac sa isi schimbe parerea despre mine,(ma crede o tarfa)sau doar asa si-a spus nemultumirea. El este cam frumos pentru mine si poate asta m-a facut sa il iubesc atat de tare. M-am saturat sa plang si sa nu mai am stare cand il vad cu alte fete(stand chiar de vb)broken heart

7 răspunsuri:
pupimik
| pupimik a răspuns:

Cati ani ai?
mi se pare prematur sa zici ca il iubesti dupa 3 luni.
nu cumva ai impresia ca il iubesti doar din cauza ca nu prea te ia in seama si ca se comporta urat cu tine? Cu cat e mai distrant...interesul tau pentru el creste...si ai impresia ca il iubesti.
Nimanui nu ii convine sa fie refuzat.Esti convinsa ca nu incurci sentimentele?
Aici e vorba de atractie mai mult ca sigur. din moment ce ai impresia ca il iubesti pentru ca este frumos.
Nimeni nu iubeste doar pentru aspectul fizic.Asta e doar o atractie.
Eu zic sa il lasi... e mai bine asa. Daca cumva tine la tine... te va cauta cand va afla ca nu mai ai prieten.(deocamdata ai...nu?)

| pinkangel a răspuns:

Pai am trecut printr'o situatie asemanatoare pana acum o luna... fostul meu prieten avea o parere foarte proasta despre mine dupa ce ne'am despartit... si tot incercam sa tin legatura cu el si sa ma port frumos cu el pentru ca inca mai tineam la el dar se purta foarte urat cu mine... si mi-am dat seama ca oricat as incerca nu pot sa ii schimb parerea... acum am cunoscut un alt baiat care m-a facut sa nu ma mai gandesc la el... mai incearca pana gasesti persoana potrivita...

| gortu a răspuns:

Ignoral nu-l baga in seama si se va intoarce dar pentru putin timp numai sa demonstreze cat e el de tare

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu te sfatuiesc sa nu ii mai dai atata importanta pentru ca te ia de proasta... daca iti vei schimba putin atitudinea fata de el vei vedea ca se vor schimba multe si vei putea sa il uiti mai usor

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Si eu sunt cam in aceeasi situatie doar ca el se da la toate tarfele iar mie nu imi place... a fost cu cea mai buna prietena a mea pe care am inceput sa o urasc...si nu iti face griji vei gasi un baiat care o sa te pretuiasca cu adevarat si de care o sa te indragostesti...

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Daca chiar nu poti sa renunti la el si sa treci mai departe incearca macar sa il ignori pentru cateva zile sti bine ca doar indiferenta doare cel mai tare singur va veni sa te intrebe daca esti suparata pe el prin indiferenta ma refer nu il baga in seama decat sa il saluti pentru ca asta tine de cei 7 ani de educatie si in rest ignora-l total am trecut si eu prin situatia asta dar pe mine m-a lasat pentru o prietena l-am tratat cu indiferenta si intr-o saptamana singur a venit sa ma invite la o intalnire eu iti urez succes si sa ne dai si nouo raspunsul cum tia esti cu tipul

| freestile a răspuns:

Andreea niciodata nu ne putem da seama ce anume vor ei.incearca sa faci o lista cum se purta ce iti place ce nu la el. iar mai apoi il pui ori pe fostul ori actualul si la un momendat vezi rezultatul.Trebuie sa fi sincera cu tine. Daca intr-adevar tine la tine incearca sa te aproprii prin diferite chestii. ia vezi nu gasesti vreun subiect sau un motiv de a'l informa pe prietenul lui cu ceva.Care l'ar ajuta mult.Gandeste'te cu cat te vei apropia de vreun prieten de al lui cu atat vei pute afla mai multe.Sau ia vezi inprietenestete cu ceva prietena de'a lui, colega. Spune-i sa il intrebe ''la misto'' de tine? nu esua din prima. o sa vezi ca ceva tot o sa iasa macar sti ca nu stai si plagi toata ziua. Sper sa te ajute.(du-te in local unde merg si ei mergi cu fetele). Uita'te la el mai intens.SUCCES