| Ariana095 a întrebat:

Va rog sa ma ajutati cu un sfat.
Baiatul cu care aveam o relatie sa impacat cu fosta lui prietena, dar mie nu mia spus nimic, a trebuit sa aflu singura. El imi tot spune ca pe fosta lui prietena nu o sa mai puna mana niciodata, dar totusi sa impacat cu ea. Si acuma nu vrea sa-mi mai raspunda la telefon si mi-a dat block pe facebook. Eu as vrea totusi sa aflu de ce nu mi-a spus ca sa impacat cu ea si m-a mintit.
Va rog sa-mi spune-ti ce sa fac, daca sa incerc sa vb cu el sau nu. Adica daca il sunt de pe alt numar sau cu numar ascuns poat imi raspunde...

Răspuns Câştigător
| simonacreata a răspuns:

Nu merita sa ii mai dai importanta.
iubeste-te si respecta-te. astfel iti dai seama ca nu trebuie sa faci compromisuri.
plus ca ti-ai calca demnitatea in picioare.
pune-ti o singura intrebare. merita?
eu nu cred.
sunt convinsa ca esti o fata minunata.
arata-i ca esti mai mult de atat si trateaza situatia cu aceeasi moneda.
ai sa te simti mandra de tine in momentul cand iti dai seama ca viata si fericirea ta nu depinde de acest specimen.
meriti mai mult. repeta asta zilnic.
si dand la o parte lucrurile care iti fac rau, persoane mincinoase si care nu stiu sa te aprecieze, vei lasa loc pentru lucrurile pe care le meriti. ma refer la sinceritate si fericire si cel mai important. pretuire.
succes!

| Ariana095 explică (pentru simonacreata):

Multumesc pentru sfaturi. o sa tin cont de ele. dar e greu sa ti totul in tine, sa incerci sa-ti dai seama singura ce sa faci, mai ales ca prieteni iti reproseaza ca e vina ta ca nu ar fi trebuit sa incepi o relatie cu acea persoana.doar ca e greu sa privesti pe cineva in ochii si sa crezi ca minte. in zilele de astazi nu mai ai la cine sa-ti descarci sufletul. Multumesc mult de tot

4 răspunsuri:
| Mussette a răspuns:

Lasa-l ca-i prea las.
Nu-i in stare sa vorbeasca si el cu tine.
Daca te linistesti vorbind cu el, mai cauta-l o data.
Sau mai bine lasa totul asa, ca nu se merita un asa caracter.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu mai incerca, nu mai are nici un rost. Daca tinea la tine nu facea asa ceva. Si nu mai poti avea incredere in el.
Nu te grabi sa iti gasesti pe altcineva doar ca sa il pedepsesti. Ocupa-ti timpul cu altceva si il vei uita.

| Ariana095 explică:

Multumesc mult pentru sfaturi