| Costinamiha a întrebat:

Va rog sa-mi răspundeți, Sunt la al doilea Blister de anticonceptionale Logest pe 17 si 18 am avut contact sexual cu ejaculare in vagin, iar astăzi mi-a curs o pata maro, imi este foarte frica pentru ca am citit pe net ca poate fi vorba de instalarea unei sarcini, imi este foarte frica, le-am corectat, am citit ca poate fi si un spotting de la anticonceptionale, dar e foarte putin, iar acum s-a oprit. Am vorbit cu ginecologul si a spus ca nu e vorba de o sarcina si ca poate am avut un contact sexual mai agresiv si ca poate din cauza asta, cel de pe 17 chiar am avut usturimi in timpu contactului. Imi este foarte frica nu stiu ce sa fac, ce credeți ca este? Va rog sa-mi răspundeți!

6 răspunsuri:
| MadRabbiT a răspuns:

GINECOLOG! problema rezolvata. Off de ce nu va duceti direct si stati sa intrebati intrebari. Si ce cititi pe net e vrajeala curata de strutz

| corbulalbrosu a răspuns:

Contacteaza-l si discuta cu medicul ginecolog care ti-a prescris respectivul produs anticonceptional. S-ar putea sa nu fie cel care se potriveste profilului tau hormonal.

| Costinamiha explică:

Puteți sa-mi mai răspundeți? A mai trecut cineva prin asta? Nu stiu ce sa fac

| Costinamiha explică:

Dar poate fi vorba de o sarcina?

| corbulalbrosu a răspuns (pentru Costinamiha):

Daca ti-ai administrat zilnic in mod corect, adica mereu la aceeasi ora pastila AC aparitia/formarea unei sarcini este considerata ca fiind IMPOSIBILA. Milioane de femei folosesc aceasta metoda de protectie deoarece este una dintre cele mai sigure inventate pana in prezent, deoarece probabilitatea de sarcina este de maxim 4-6 sarcini la 1.000 de acte sexuale si acestea pot sa apara doar in cazul administrarii incorecte a pastilelor. Sanatate.

| Costinamiha explică:

Le-am luat zilnic, doar ca-n ultimul timp le-am luat înloc de ora trei fix le-am luat cu câteva minute mai devreme, iar dupa am inceput sa le iau de la ora zece dimineata, dar pana am avut contactele sexuale le luam mereu la aceeași ora, dupa nu am mai avut contact sexual