| galacticmauve1 a întrebat:

Va rog sa nu ma judecati.
Imi place enorm de un baiat,i-am dat cerere de prietenie pe Facebook si nu a acceptat-o asa ca mi-am facut un cont fals si i-am dat add pe Facebook,mi-a acceptat cererea si a inceput sa vorbeasca cu mine.
Nu stiu ce sa fac, vorbesc cu el dar nu sunt eu.
Mentionez ca in realitate nici nu stie ca exist.
Ce sa fac? Sa continui sa vorbesc cu el?
Cum putem fi impreuna?
Rog seriozitate!
Multumesc anticipat!
Scuzati-ma, dar este cea mai accesata categorie.

Răspuns Câştigător
| Ririru a răspuns:

Buna,

Nu.
Pentru ca bineinteles, tu ai ales o fata frumoasa, care pe el l a atras, in timp ce tie nici macar nu ti-a acceptat cererea, de unde vine si raspunsul lui: daca ar vrea si ar fi interesat, ar accepta-o si ar purta o coversatie cu tine. Singura sansa ar fi sa-i scrii de pe facebookul tau real sau sa-i retrimiti cererea, desi mai bine renunti la idee.
Succes.

Răspuns Apreciat de Editori
| PersonajFictiv a răspuns:

Am inteles de ce ai facut asta dar nu sunt de acord.
Iti bati joc de baiatul ala, ii iei timpul aiurea, poate sa faca si altceva cu timpul ala decat sa vorbeasca cu o tipa care nici macar nu e cine crede el ca e, sa-i furi timpul, timp pe care tu nu poti sa i-l dai inapoi.
Nu iti mai bate joc de el, dispari de pe adresa aia de Facebook, sterge tot de pe ea, sterge contul si nu-i mai scrie niciodata de pe alte conturi.
Eventual spune-i ca e un cont fals inainte de asta.
Daca vreodata mai vrei sa vorbesti cu el, fa-o de pe contul tau real.
Daca nu, vorbeste cu altul.
Repet : inteleg de ce ai facut asta, dar nu e ok fata de el sa faci asa ceva.
Daca vreodata o sa-i spui ca tu esti pe contul ala probabil o sa te creada o psihopata si o sa le zica si la restul ca esti o dubioasa penibila ( iti zic ce cred eu ca ar urma in caz de s-ar intampla asta).

Multa bafta!

4 răspunsuri:
| LPCTSTR a răspuns:

Nu fi împreună cu el!
Stai la locul tău că stai bine.

| Necunoscut112 a răspuns:

Cu siguranţă trebuie să te opreşti până nu te vei da de gol. O să te dispreţuiască dacă va afla şi fii sigură că nu o să mai ai vreo şansă cu el vreodată. Singura şansă e să îi scrii de pe Facebook-ul tău real, chiar dacă nu ţi-a acceptat cererea, şi să vezi dacă e dispus la o conversaţie cu tine. Dacă nu, următorul! Sunt atâţia băieţi pe lume şi sigur e şi pentru tine unul. Nu te umili prea tare ca să atragi atenţia cuiva.

| VICTORTPURO a răspuns:

Daca baiatul nu vrea sa vorbeasca cu tine de ce sa mai faci vreun efort? iti pierzi timpul aiurea, omul nu te pretuieste nu te vrea in preajma lui, si ti-a dat de inteles prin refuzul la cerere de prietenie, de multe ori se intampla sa ne placa o persoana care de fapt nici nu are nici un interes in noi, deci aceste situatii trebuie trecute cu aceeasi indiferenta, este o motivatie in plus cand stii ca persoana data te considera un nimeni, deci cam acesta este sfatul meu.