| Mykybrunetha12345 a întrebat:

Va rog TPU am nevoie urgent de un sfat.
Anul trecut am cunoscut de un baiat de varsta mea si mi-a placut mult.Desi nu am avut nicio relatie mai oficiala, simteam ca si el ma place.Ijn luna septembrie a plecat(nu era din orasul meu).Tot in septembrie l-am revazut pe actualul meu iubit si mam reindragostit de el.Am crezut ca il uitasem pe acel baiat dar nu.Acum o luna acel baiat a reaparut in viata mea si nu stiu din ce cauza, am inceput sa il simpatizez dar vad ca si el acum chiar vrea ceva cu mine. Spuneti-mi voi ce sa fac in aceasta situatie? Sa ma despart de actualul meu iubit pentru el sau sa ii spun lui sa ma uite? sad

5 răspunsuri:
| neutrino a răspuns:

Mergi cu amandoi pana va ceda unul dintre ei.

| Ottakringer a răspuns:

Eu zic sa nu iti bati joc din nici unul. De ce stai cu actualul daca nu tii la el? Asa de repede il poti lasa? Eu zic sa il uiti pe fostul si sa iti continui relatia cu actualul.

| Mykybrunetha12345 explică (pentru Ottakringer):

Tin la actualul meu iubit.Il iubesc foarte mult dar aparitia fostului ma cam bulversat si acum sentimentele mele sunt in dezordine. sad

| Ottakringer a răspuns (pentru Mykybrunetha12345):

Incearca sa eviti intalnirile cu el ( accidentale ). Incearca sa nu te mai gandesti la el. Merita sa lasi o relatie pentru un baiat cu care nu ai fost? Decat doar asa sa stii ca te place. Trebuie sa te gandesti de 2 ori inainte, de unde stii ca nu o sa plece din nou? Si atunci ai sa ramai si fara el dar si cu o relatie stricata aiurea.

| angel_4561 a răspuns:

De ce te-ai despartit de fostul, daca a gresit cu ceva fata de tine o va face din nou, este o vorba"nu da vrabia din mana pentru cioara de pe gard"