| capsunicadulce a întrebat:

Va roooog mult sa ma ajutati. M am intalnit cu prietenul meu si m a atins cu degetul lui in zona intima, si mi a spus ca, cu 2 ore inainte se masturbase... exista vreun pericol sa raman insarcinata?

6 răspunsuri:
PsihoSex
| PsihoSex a răspuns:

Spalatul pe maini inainte si dupa orice activitate delicata este obligatoriu! Desi nu prea va spuneti si anii cand intrebati, banuiesc ca se stie, dar mai ales se aplica! Deci in conditii normale nu ai cum!

| darrio2007 a răspuns:

Chiar daca nu s-a spalat pe maini nu ai cum sa ramai.Ce generatie sunteti, mai? Vai! Vai!

| corbulalbrosu a răspuns:

NU. Probabil nici daca ar fi ejaculat in acel moment. Nu este suficient sa ajunga sperma in zona vaginului. pe labiile din zona vulvara, sperma trebuie sa ajunga obligatoriu in vagin. De asemenea o sarcina nu se poate forma in orice moment al ciclului menstrual decat doar in perioada fertila, dintr-un motiv extrem de simplu; fiindca doar atunci exista in organismul femeii un ovul care prin fecundarea sa de catre un spermatozoid se poate transforma intro noua forma de viata. In consecinta posibilitatea de a ramane insarcinata intr-un astfel de caz si printr-o astfel de este "metoda" este egala cu 0 (ZERO). Multa sanatate!

| Emilian65 a răspuns:

Nu poti ramane gravida in situatia prezentata de tine.

| BadAngel3 a răspuns:

Bai oameni buni, deci, cand va citesc intrebarile astea, eu, mor. Iti spun cat de sincer pot ca prima mea reactie, involuntara de altfel, caci altfel nu se poate reactiona in astfel de conceptii, a fost sa-mi dau ochii peste cap si sa oftez. Nu va suparati, cati ani aveti copilasi? Voi fetelor (majoritatea) sunteti imposibile. Va place cand comiteti fapta, apoi va ganditi mai bine. NU ai cum sa ramai insarcinata.Of, of...

| Ionescu_Marius_1980 a răspuns:

A venit cu substanță ejaculata in punga, ai băgat degetul in punga si după asta in păsărică? Daca nu, nu ai de ce sa iți faci griji.
Nu aveai nici măcar dacă luai punga si o turnai înauntru laughing)