| XeQt a întrebat:

Va salut dragilor.
Inca odata va cer o parere.
Pentru inceput, am 21 de ani, acum 7 luni am fost impreuna cu o fata nu foarte mult timp 2 saptamani, nu am facut nimic impreuna daca va ganditi la asta, doar m-am comportat frumos cu ea, dupa aceste 2 saptamani ne-am despartit, datorita faputlui ca ea sa tot gandea la fostul ei prieten si am lasat-o sa se duce inapoi, intre timp eu am inceput o relatie cu o colega de munca, avem impreuna 3 luni aproape.Acum cateva zile fosta prietena a aparut din senin si incearca sa ne desparta, o tot deranjeaza pe prietena mea actuala, si ai intreaba mereu pe colegi mei de munca despre mine.
Problema este alta, fata asta are o obsesie fata de mine nu vrea sa ma vada cu o alta fata sub nici o forma.
Acum va intreb pe voi ce ar trebui sa fac in situatia asta, nu as vrea sa ai spune actualei mele prosti despre mine sau sa ai faca ceva tinand cont ca a amenintato.

4 răspunsuri:
| Drolja a răspuns:

Decă tu crezi că fata aste este incă îndrăgostite de tine, ai putea să o abordezi și să vezi cum se manifestă față de tine, decă e incă doritoare.

Dar dacă ea pur și simplu nu o suporta pe tipa cu care ești tu acuma, inseamnă că are ceva personal doar cu ea.

E foarte posibil, totuși, ca fosta ta să simta incă ceva pentru tine, dar să nu vrea nimic de la tine, pe principiul: a fost jucărie mea, nu o mai vreau să mă joc cu ea, dar nici alta să nu se joace cu el.

Dar decă ai amenințat-o, eu zic că totul o să decurga bine.

Cu placere!

| Emilian65 a răspuns:

Daca ea te-a parasit, inseamna ca nu te-a iubit cu adevarat. Acum este bine sa-ti vezi de relatia pe care ai inceput-o cu alta fata. Explica-i actualei ca nu mai ai nicio treaba cu fosta.

| UnBroken2016 a răspuns:

Trebuie sa ii spui prietenei tale ce retardata mintal e ex. Altfel vei avea mai multe probleme. De fel nu ii povestesti niciodata actualei de ex dar aici trebuie, daca vrei sa inteleaga si aia ceva. La mintea ei cretina poate ii va spune ca faceti sex in timp ce esti cu actuala sau mai stiu eu ce minciuni.

| momoAnonima a răspuns:

Buna! Eu spun ca e mai bine sa îi lamuresti fostei chestia ca ea sa mearga pe drumul ei si tu pe drumul tau linistit daca mai ai sentimente fata de ea atunci spune-i dar daca le iubesti pe ambele vezi cu care îti e mai bine si pleaca cu ea daca nu poti decide trebuie sa vorbiti sa organizezi o întîlnire cu ambele sa discuti atunci totul va fi clar sper ca te-am ajutat