| badgirl22 a întrebat:

Valentine`s NU e o sarbatoare Romaneasca, asa ca nu vad de ce va strofocati atata cu cadouri si prostii rosii si roz... vreti sa sarbatoriti dragostea? sarbatoriti-o zilnic. sau macar pe 24 februarie (Dragobete). cat despre cei care spun la multi ani valentinilor. cred ca ar trebui sa consultati un calendar Crestin - Ortodox.pe data de 14 nu e Sf Valentin pentru noi, romanii, ci pe data de 16 februarie.asa ca daca aveti valentini, macar fiti inteligenti si spuneti la multi ani pe 16, nu pe 14! si ca sa fie si o intrebare aici. de ce sarbatoriti dragostea pe 14? motive concrete.nu ca "asa face toata lumea".

Răspuns Câştigător
| ascovit a răspuns:

Respect!
Si nici macar catolic sa fii( pentru ca este sarbatoarea lor) si sa sarbatoresti 14 februarie, de la Valentin, preot martir care a murit pentru. credinta pana la paganul de cupidon e vale lunga... asa ca traiascaaa Dragobetele :D

ps: poate ne ajuti si tu sa crestem cu un "like", poate chiar o sa gasesti interesanta pagina noastra. Iti ramanem recunoscatoare
http://www.facebook.com/pages/Love-is-the-answer/249648155091690

3 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Dau de inteles ca au ce cumpara de sfantul valentin si dragobete, atat timp cat nu ne afecteaza pe noi ce rost are sa aflii motivele lor de a sarbatori pe 13 februarie sf. valentin? Copii mici si-au luat lumea in cap prea devreme.

| papusika97 a răspuns:

Deoarece exista o legenda si defiecare data acest lucru inseamna ceva in fiecare magazin vezi inimioare rosii sau stiu eu ce si aceasta sarbatoare noi romanii am luat-o de la englezi ca sa nu fim si noi pe dinafara

| badgirl22 explică:

Ca sa nu fim pe dinafara fata de engleziamericani/restul lumii? crezi ca ei chiar dau 2 bani pe faptul ca noi sarbatorim sau nu? mai lipseste sa sarbatorim si ziua independentei. ca si asa am preluat si afurisitul de halloween...alta prostie, acelasi scop.bani in buzunarul desteptilor si gauri in bugetul fraierilor.