| PrettyLiar94 a întrebat:

Vi s a intamplat sa stati intr-o relatie doar din obisnuinta, fara sa mai aveti sentimente ca la inceput? As vrea sa mi povestiti mai detaliat :-D

Răspuns Câştigător
| NoName0x0 a răspuns:

Buna! Mi s.a intamplat mai de mult. Consider ca a sta cu cineva doar din obisnuinta este urat si pentru psihicul tau si pentru persoana cealalta. Cred ca se ajunge aici din cauza monotoniei. Nimic nu este nou in relatie, iar atunci unul dintre parteneri, daca nu ambii, de ce nu, ajung sa se plictiseasca si sa continue relatia cu persoana respectiva de dragul sentimentelor de la inceput. Am patit.o cu relatia dinaintea acesteia. Imi bateam joc de tipul respectiv, reusisem sa il fac sa faca chiar ce vreau eu si m.am plictisit si de asta. Si desi aveam un tip "pe tava'' nici nu m.am obosit sa il insel cu actualul meu prieten. I.am si prezentat "motivul" pentru care il parasesc...

11 răspunsuri:
| VerginicăVacăGrasă a răspuns:

Exclus eu am respect de sine, in moemntul in care ma plicti de relatie ma retrag OMUL NU E PROIECTAT SA FIE MONOGAM

| RAY a răspuns:

Da,mi s-a intamplat ba chiar aveam sentimente de ura la inceput, ne certam mult, apoi sa legat ceva intre noi si na am ajuns sa o iubesc, ea nu stiu daca nici pana in ziua de azi

| corbulalbrosu a răspuns:

La urma urmei este destul de absurd sa iti pierzi timpul de pomana avand in vedere ca s-a terminat stratul de mierea din butoiul dragostei urmand curand sa ajungi la stratul urmator.

| neutrino a răspuns:

Nu fac aceasta greseala, sa ma pup si nu numai, cu o persoana pe care nu o plac. Nici catelul meu nu face asa ceva!

| PrettyLiar94 explică:

Mdaa..asta cu omul nu e proiectat sa fie monogan e o prostie. Inseamna ca trebuie sa avem vreo 15 parteneri si dupa sa ne casatorim sau sa ii schimbam la fiecare an?laughing)

| PrettyLiar94 explică:

Monogam*

| 23Suiram a răspuns:

Nu, nu mi s-a întâmplat. Am norocul unei relații plina de noutăți și provocări. Ma străduiesc și eu sa fiu competitiv și cred ca merita. Nu avem doua zile la fel sau dacă le avem, una dintre ele am trăit-o în alta viata.De la excursii și concedii, pana la spălatul vaselor împreuna totul se poate face altfel de fiecare data. Lucrurile astea ma fac sa nu ma plictisesc deloc. Depinde de noi și voința pe care o avem sa nu lăsăm o relație sa lâncezească. Lăsați lenea la o parte și ieșiți din tipare, dacă va iubiți. Imaginează-ți viata fără el, amintește-ți tot ce ați făcut împreuna și vezi dacă te poți lipsi de astea. Fi sincera cu tine și dacă, da, te poți lipsi de ele, atunci nu merita sa iți risipești viata din obișnuinta. Dacă nu vrei să pierzi atunci pune-ți imaginația la contribuție şi implică-l şi pe el. De obicei apreciem lucrurile şi oamenii abia după ce nu-i mai avem.

| andreea00eu a răspuns:

Cred ca asta fac acum, e complicat..nu mai simt aceleasi lucruri cand ne sarutam si lucruri de genul asta, ma simt atrasa si de alti tipi dar pur si simplu nu imi pot imagina fara el. Avem aproape un an, ne-am certat de multe ori din prostii, din alte lucruri serioase, nu as putea renunata acum, serios, deja am avansat, vorbim altfel, e diferit...mi-ar fi greu sa incep alta relatie. Iti sugerez ca, daca esti in situatia asta, sa nu renunti doar sa ...ma dinamizezi situatia. O sa mearga :3 Pupici, funda? :3

| VerginicăVacăGrasă a răspuns (pentru andreea00eu):

Exact in situatia asta trista si demn de un teatru ieftin sunt majoritatea domnisoarelor incapabile sa se descurce pe cont propriu faara iubi si accepta sa continue o un teatru jegos toata viata. "e prea greu sa incepi o noua relatie, mai bine ma chinui sai scol cocoselul iubitului meu toata viata..."

| NoName0x0 a răspuns (pentru andreea00eu):

Ce sfat prost!

| NoName0x0 a răspuns (pentru andreea00eu):

Mersii de fundita!