| DA1234 a întrebat:

Vi s-a intamplat vreodata sa iubesti o persoana dar sa nu te vezi impreuna cu ea? Adica sa tii mult la cineva dar nu iti vezi viitorul intr-o relatie cu acea persoana.

8 răspunsuri:
| GdX a răspuns:

Ti s-a intamplat sa iubiti? Grea limba romana. La ce sa iubesti daca nu te poti bucura de iubire?

| RAY a răspuns:

In viata nu poti avea mereu ceea ce isi doresti, asta e prima lectie a vieti sa stii asta, normal ca am patit asta, a doua lectie este sa apreciezi personele care te iubesc

| neutrino a răspuns:

A tine la o persoana este una, a iubi acea persoana este cu totul altceva. Atunci cand esti tanar adolescent poti visa la orice.

| Mussette a răspuns:

Da, mi s-a intamplat.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Da, se cheama f00k buddies.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Da, mi s-a intamplat de mai multe ori acest lucru. Ideea e ca nu avem noi de unde sa stim, noi putem doar sa ne creem niste "filme" in cap. Tu doar axaeza-te pe ce este acum si incerca pe cat posibil ca viitorul sa arate mai bine! Mult succes!

| angelica02 a răspuns:

Buna stiu exact ce simti si mie mi s-a intamplat la fel si inca mai tin la acea persoana chiar daca nu sunt impreuna cu ea, cu toate ca e bine sa iti gasesti o persoana pentru tine care sa te iubeasca. Uita de acele persoane cu care nu poti fi impreuna, langa care nu te vezi, fii puternic si o sa vezi ca o sa apara si persoana potrivita!

| Mmonicuta a răspuns:

Salut!
De ce sa te gandesti ACUM la viitor, cand trebuie sa traiesti prezentul? Orice este posibil in lumea asta, sa stii. Poate acum nu iti poti imagina un viitor cu persoana respectiva, insa daca exista vointa, respect si iubire, lucrurile se pot schimba! Ai incredere si axeaza-te pe momentul de acum.
O zi frumoasa! :-)