| ladyinredsaunegru a întrebat:

Vi se pare normal ca intr-o relatie de 5 ani sa faci mereu dragoste in acelasi loc si mai mereu aceias pozitie?

15 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Pai discuta cu el ce treaba avem noi? ia si tu initiativa

| mihai69 a răspuns:

Normal? nu. Dar... nimic nu e imposibil. Unii chiar nu au imaginație.

| Emilian65 a răspuns:

Daca alte conditii nu aveti, multumiti-va cu ce aveti.

| dannyel86 a răspuns:

Clar devine o rutina cand scenele merg dupa aceeasi regie. Cineva trebuie sa ia initiativa si sa faceti o schimbare. Daca tu crezi ca nu va fi o problema, poti initia modificarile chiar in timpul actului sexual. Daca tu crezi, cunoscandu-l, ca e o persoana pretentioasa, ca se lasa greu adaptat unor schimbari, e de preferat sa discuti cu el mai intai. Sfatul meu e sa abordezi subiectul astfel incat sa nu creada ca e vina lui. Explica-i doar ca "decorul" si actiunea mai trebuie schimbate, poate chiar prin improvizatie. Luati asta ca pe un joc de imaginatie (daca si el e suficient de deschis) si nu cred ca va fi greu s-o faceti altfel, in alt loc.

| Alcyon a răspuns:

Nu stiu daca-i normal sau nu... dar plictisitor in mod sigur e.

Răspuns utilizator avertizat
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ce viata sexuala de rahat. sa stii ca as vrea sa fi glumit, dar nu am facut-o.
te mai mira dupa ca femeiele isi insala sotii

| Happyjump a răspuns:

Mai schimbați și voi,cu capul în jos, de la etajul patru, niho niho, e plictisitor s-o faci în aceeași poziție, e mult mai multă plăcere dacă schimbi Pozițiile

| devor a răspuns:

Daca vrei o schimbare spune-i…la un moment dat te saturi sa faci dragoate in aceeaisi pozitie

| ElectronicPieces a răspuns:

Mi-e mila de tine... laughing Prea plictisitor

| SerenaSmiley a răspuns:

Nu, devine plictisitor. Dar e si o parte buna. E bine ca faceti

| Alex_Bodringa_1984 a răspuns:

In mod sigur nu. pentru alte pozitii si locatii te rog sa ma contactezi.

| jane24 a răspuns:

Nuuu,asta e monotonie, incercati lucruri noi, o sa fie mai bine

| ChiocolathaAmaruie a răspuns:

Aici depinde. hmm asa se nimereste sau asa vrea el? big grin