| Steam321 a întrebat:

Viața homosexualilor este mult mai ușoară față de viața heterorsexualilor.Mi se pare ca este viața mai ușoară când ești gay și nu hetero.
Voi ce ziceți am dreptate?

Răspuns Câştigător
| Kaℓi a răspuns:

Nu cred ca ai dreptate. Ca homosexual poti avea probleme de acceptare si integrare, o mare parte din societate dezaproba orientarea sexuala diferita. Poti avea probleme in gasirea unui partener, cel putin in sensul de a avea o relatie curata, fara riscul de a te imbolnavi din cauza schimbarii multor parteneri.
Si pentru gay, ca si pentru heterosexuali, e important sa reusesti sa insemni mai mult decat sexualitatea ta.

| Steam321 explică (pentru Kaℓi):

E mai naspa cu fetele pentru ca exista multe riscuri și în afară de ăsta nu suport femeile

| Steam321 explică (pentru Kaℓi):

Și în al doilea rand un cuplu de homosexuali în România este privit cam ciudat
dar un cuplu de hetero nu mai este privit așa ciudat

| Kaℓi a răspuns (pentru Steam321):

Cam ce riscuri exista cu fetele?
Si de ce nu le suporti? happy

| Kaℓi a răspuns (pentru Steam321):

Asta nu are nicio logica, te contrazici cu ce ai afirmat in intrebare.

13 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

Nu cred ca viata cuiva e mai usoara doar pentru ca e gay say nu, ce inseamna o viata usoara? Eu personal nu am iubita nu sunt gay si nu pot spune ca viata mea e usoara, si barbati gay au pretenti de fizic uni sunt si materialisti, cred ca ai o gandire irationala

| LoveSleep a răspuns:

La mine așa a fost. Când am fost hetero a fost mai greu, dar acum totul e bine.

| UnBroken2016 a răspuns:

Pe dracu. Un cuplu hetero se pot saruta in parc, in mall, in metro. Sa isi dea limbi de le curg balele pe jos si nimeni nu zice nimic. Pune un cuplu gay sa se sarute si toti se uita si arata cu degetul de parca au vazut pe Satana. Si asta e doar varful icebergului.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Clar, viata homosexualilor e de doua ori mai simpla, a lesbienelor fiind de doua ori mai complicata, pentru ca vorbim de doua femei... Daca ai de ales, fa-te homalau! Lesbiana, niciodata!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

O,da,mult mai usoara, evident! Partenerei mele, i-as introduce un vibrator in anus si as musca-o de buza.Ar tipa de placere.Pai,daca i-as face asta partenerului, m-as alege cu un ochi vanat si doua coaste rupte.

| NH4OH a răspuns:

Este total invers, după părerea mea.

| floringabor a răspuns:

Daca Dumnezeu a facut pe om dandu-i posibilitatea sa vada ce nu are, de ce sa vrei sa iti faci viata cu cine are ce ai si tu?

| 4cidr41n a răspuns:

Russia: LGBT activists detained for unauthorised action at May Day rally
www.youtube.com/watch?v=0Lq5RGSvTEc

Editor of Bangladesh's first LGBT magazine hacked to death.
bbc.com/news/world-asia-36128729

Cred ca trebuie sa definesti mai intai, ce inseamna pentru tine "viata mai usoara".

Romania sta mai bine decat Rusia la capitolul asta dar mai prost decat Suedia sau UK. De exemplu:

Un preot ortodox din Botosani a sunat la primarie pentru a cere schimbarea "umbrelelor homosexuale" - da, umbrele gay daca iti vine sa crezi. Pe langa asta avem oameni care chiar cred ca definitia in constitutie a casatoriei ca fiind doar intre un barbat si o femeie e un lucru firesc. Au venit si la mine la usa sa semnez rahatul lor de initiativa. Asta e grija la noi si asta duce la mobiliare sociala, ura fata de oameni cu care nu ai contact sau experienta personala de a discuta cu ei fata in fata.

Alt titluri din presa de la noi:
Unul din patru elevi de liceu considera că homosexualii sunt "fiinte inferioare". Studiul de la ACCEPT a evaluat raspunsurile a 613 elevi din zece licee alese din opt judete, in încercarea de a acoperi sase regiuni de dezvoltare.

Elevii care admit că sunt gay trec printr-un adevărat cosmar in scoli: „Sunt deoseori hartuita, amenintata, primesc amenintari cu moartea"

Fa un experiment daca tot nu esti convins. Spune prietenilor tai ca esti gay. Daca ai multi prieteni atunci poate scapi de un sfert dintre ei care oricum nu iti sunt prieteni din moment ce ii intereseaza doar orientarea ta sexuala.

| Rares222 a răspuns:

Viata de homosexual este mai grea ca ai doar o gaura unde sa i-o bagi