| anonim_4396 a întrebat:

Voi ati accepta sa aveti o relatie amoroasa cu o persoana de care nu va simtiti atrasi fizic, decat intelectual si sufletesc? Ati cunoscut persoane care v-au placut si au vrut o relatie serioasa cu voi, dar pe care nu le-ati putut privi mai mult decat ca pe niste amici? happy Ati accepta o relatie cu o asa persoana, chiar daca sunteti constienti ca este cea mai potrivita pentru voi din toate pdv, dar ca lipseste atractia fizica?

6 răspunsuri:
greece12
| greece12 a răspuns:

Daca nu exista chimie,pleaca.
Realizeaza,te rog,un singur lucru.
Ai prieteni,imi imaginez.
Ei,gandeste-te ca de multe ori,ii simti atat de aproape,ii intelegi si te inteleg de parca ar gandi si ar simti cu creierul si inima ta! Poti face sex cu ei? Nu poti!
E acelasi lucru. Dintr-o persoana care iti corespunde extraordinar intelectual si sufleteste,poti scoate un prieten de nadejde.Dar un iubit,niciodata!
Si,invers,cand exista chimie si celalalt te atrage irezistibil si-ti arde pamantul sub picioare,mai ai timp tu sa te interesezi de aspiratiile lui intelectuale sau de nazuintele sufletesti? Eh,nu prea cred,te uiti sa-ti corespunda cat de cat si dai buzna,dupa care constati ca tocmai ai trait momentul unei dragoste la prima vedere! Sau,incerci sa-i scuzi "ciudateniile" si sa te adaptezi la intelectul si sufletul lui,o viata!
Ce e dragostea,daca nu un lung sir de mici infrangeri si victorii,unul asupra celuilalt?
Deci, fara chimie, nimic nu faci!

| Lullabies a răspuns:

Eu sincer nu.

| Originalone a răspuns:

Daca ar fi ca mine cu burta si fund mare, dar sa am inteligenta cred ca da.
Numa nu o sa pot sa ajung la gaura de burta mare si obosesc repede dupa 2, 3 minute de sex salbatic.
Curg apele pe mine.

| BADGIRLL a răspuns:

laughing deci prieteni nu ati ajutat fata deloc poate doar ati amuzato putinlaughing ca si pe mine ^^. Draga mea cel mai important lucru aici este iubirea. Daca tu simti ca ai sentimente pentru el fiti un cuplu. Dar daca doar ti se pare ca aveti aceleasi pareri in anumite situati doar daca va simtiti bine radeti glumiti eu cred ca cel mai indicat ar fi ca aceea persoana sa iti fie doar un prieten bun pentru ca pana la urma si atractia fizica conteaza...

| negru30 a răspuns:

Fara atractie fizica nu faci nimic

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Multumesc pentru raspunsuri happy unele amuzante, altele mai serioase, oricum multumesc big grin Pai ce sa spun...imi place caracterul lui, cand vorbim la telefon, dar cand il vad fata in fata nu-l vad nici macar dragut, nu sunt pretentioasa la barbati, dar la el nu pot vedea nimic sad in afara de corp bine lucrat si suflet bun, gandire buna, nimic big grin cand ma uit la fata lui imi vine sa plec sa-l las balta laughing Cineva imi spunea mai demult, ca frumusetea e trecatoare, si ca cu timpul va ramane decat intelegerea si comunicarea...cand nu vorbim, daca nu-l aud 2 zile ii simt lipsa si simt nevoia de a vorbi cu el, dar nu stiu, parca nici in calitate de amichee hee Nici eu nu ma mai inteleg crying