Întrebare recomandată | OchisorVisator a întrebat:

Voi ce credeti? Cand nu mai esti virgina? Cand ti se rupe himenul sau cand ai primul cintact sexual cu un barbat (oral/anal/vaginal)?

Răspuns Câştigător
| Seby90 a răspuns:

Eh, o intrebare cu cap. Problema e ca virginitatea e mai mult o stare psihologica, sau de spirit, nu neaparat anatomica.
Himenul, pai el se poate pune la loc, si gata, poti sa zici ca mai esti virgina? Sau, aceleasi dureri le poti avea dupa o pauza destul de lunga. Pe cand starea de spirit nu revine.

Parerea mea e ca atunci cand ai simtit madularul prima oara, fie intre dinti fie pe unde ai gasit tu de cuvinta, chiar si in urechi, e ca ti-ai pierdut virginitatea.

11 răspunsuri:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Virgină până la primul contact sexual.
Nu practica oral/anal că nu ești bătaia lui de joc!
Pa, pa.

NOname
| NOname a răspuns:

După primul contact sexual.

| DNSK a răspuns:

O doamne.

| DyNo a răspuns:

Poti considera ca numai esti virgina dupa primul contact sexual.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Virginitatea e supraestimata!

| Xenia16 a răspuns:

Nu mai esti virgina atunci cand intretii primul contact sexual cu un barbat.Atunci t-i se rupe himenul

| Laurentiu_Barbu_1985 a răspuns:

1. daca faci oral/anal, dpdv medical esti tot virgina (dar nu iti recomand la varsta pe care o ai, cand mai cresti hotarasti)
2. daca faci sex vaginal, nu mai esti virgina, desi se mai intampla sa nu se rupa himenul din prima total
3. Oh, Doamne! ce probleme aveti la varsta asta...

| C26 a răspuns:

Atunci cand ai un contact sexual cu un barbat clar nu mai esti virgina atata timp cat ai intretinut relatii sexuale, chiar daca himenul nu s-a rupt atunci happy

| claustrofob a răspuns:

Din punct de vedere fizic, nu mai esti virgina din momentul in care ai avut un contact sexual.Dar din punct de vedere psihologic, religios virginitatea o pierzi in momentul in care se intampla alte lucruri (fara contactul sexual propriu-zis) mangaieri, atingeri in zonele intime s.a.m.d happy

| qIrinna a răspuns:

Dupa primul contact sexual

| jaqchirac a răspuns:

Virgina nu mai esti din momentul in care ti s-a rupt himenul.