| YumiSukinanda a întrebat:

Voi înțelegeti fetele care fac sex la 14 ani? Adică, eu am 14 ani și nu aș face până nu depășesc 20 de ani. Dar nu pot să îmi inchipui cum altele la 14 ani deja incep viața sexuală. laughing Sau 15, na.e devreme, nu? Ce parere aveti despre ele?

23 răspunsuri:
| VerginicăVacăGrasă a răspuns:

Nu iti programa cand vei face sex, de unde sti ca la majorat nu te vei imbata si vei face sex?

| Duucu a răspuns:

O părere proastă, desigur. Dacă este o persoană potrivită, e ok să se întămple de la minim 18 ani.

| Lawliet14 a răspuns:

Sunt niste tarfulite fara parinti. Dar nu inteleg de ce trebuie sa stie toti prietenii vostri daca mai sunteti sau nu! Nu poti sa-ti incepi viata sexuala poate la inceputul pubertatii la altii. Pentru ca exista si o pubertate tarzie, care la unii se instaleaza chiar la 15-16 ani. La destui se intampla la 14-15.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Mno, normal e ori la 11, ori la 45.
Tu decizi.

| Voidwithin a răspuns:

E alegerea lor.
Peste cativa ani poate vei vedea diferit situatia, poate nu...
Insa acum nu se mai poate pune problema cu: ''nu stiam!'' fiindca multi copii sunt educati sexual in scoli, sau cunosc multe chestii citind tot felul de articole pe site-uri medicale.

| Happyjump a răspuns:

Prostii mor dar prostia e nemuritoare! E plin pământul de pedofil, e plin de asemenea si de tarfulite needucate foarte naive, m-am saturat sa tot aud astfel de intrebari, urasc atât de mult genul ăla de oameni încât uneori ma bucur sa-i vad cum se autodistrug *moaca malefica*, no, ai grija sa nu mori virgin.

| MidnightR a răspuns:

Fiecare face ce vrea.Ma enerveaza doar alea care aud de la prietenele lor ca nu mai sunt virgine de la 12-13-14 ani si poc vor si ele sa fie in pas cu moda.

| Lawliet14 a răspuns (pentru MidnightR):

Promovezi curvasaria?

| MidnightR a răspuns (pentru Lawliet14):

Nu,dar pur si simplu nu imi pasa.La cate tampenii sunt pe lumea asta una in plus nu face mare diferenta.Plus ca ar fi o prostie din partea mea sa incerc sa schimb mentalitatea cuiva care deja si-a implantat in cap dorinta de a se "curvi" la 14 ani.

| trixiiie a răspuns:

E foarte devreme, nu ești pregătită fizic, emoțional. Nu le înțeleg. laughing
Poate că nu se va întâmpla să rămâi virgină până la 20 de ani. Și eu voiam asta, dar la 17 ani s-a întâmplat. Contează foarte mult să fie și persoana potrivită; la mine a fost.

| YumiSukinanda explică (pentru trixiiie):

Păi mna, acum poate zic asta doar de frică, dar să fim serioși, la 14 ani mai ai de învățat. laughing

| Neo12 a răspuns (pentru trixiiie):

Ai păstrat copilul?

| trixiiie a răspuns (pentru Neo12):

Nu am. Am câine, se pune?

| Neo12 a răspuns (pentru trixiiie):

Eu am întrebat într-un mod serios şi fără să fiu uimită. Poate ai perceput greşit reacţia mea sau întrebarea asta.

| trixiiie a răspuns (pentru Neo12):

Nu am percept-o greșit, absolut deloc. Așa sarcastică sunt eu de obicei cu oamenii. happy
Modul cum ai pus întrebarea a cerut un răspuns pe măsură.
Un răspuns civilizat pe care ți-l pot da este acesta: Când am scris ce-am scris mai sus, nu am cerut să mă judeci tu pentru ce-am făcut eu, sau oricine altcineva. Eu mi-am împărtășit ce-am trăit, ca ea să poată vedea și o trăire.
Pe lângă asta, faptul că ai activitate sexuală nu știu de când e legat mână-n mână cu un copil. De fapt stai! Nu e. Prin urmare, te anunț că am 19 ani, același prieten, niciun copil, un câine și lipsă de răbdare pentru întrebări de genul.

| muziclive a răspuns:

DOAMNE....astea devin curve de mici
si eu am 14 ani, dar pana la 20 de ani, nu a.s face.o...SI ORICUM, trebuie sa fie si persoana potrivita, nu un golan cu care te.ai culcat si a doua zi :iubii, ne despartim:
NU

| Hazzard a răspuns:

Presupun ca ai o cunostinta care si-a inceput viata sexuala la 14 ani, altfel nu vad de ce ai postat o astfel de intrebare. Simteai nevoia sa ne impartasesti ca inca esti virgina la varsta pe care o ai? Daca e asa te felicit, dar pe mine de exemplu nu ma intereseaza cand isi incepe cineva viata sexuala, dar e deranjant cand cei care inca nu si-au inceput-o se plang de cei care au facut-o. Ceilalti te aproba doar pentru ca asa e normal si moral, dar foarte probabil si ei si-au inceput viata sexuala inainte sa implineasca 18 ani.

| MurciaMurcia79 a răspuns:

Sunt de partea ta soro! Este super scarbos...adica pe bune, 14 ani? Stiu si eu fete de astea...cred ca sunt nebune aau obsedate de chestia asta! Nici eu nu as faceo pana nu depasesc 20 de ani...trebuie sa termin facultatea, am timp! Doamnee...nu le inteleg! Dar ma bucur ca sunt si fete normale ca tine care nu le trec tot felul de prostii prin cap sa faca la 14-15 ani, dar nici la 17 nu mi se pare normal! Adica na...la 18 esti major si e treaba ta ce faci desi eu nu as faceo pentru ca la 18 ani am bacul si dupa facultatea laughing)! La mine in scoala este o fata in clasa a 7-a si a nascut :o Doamne fereste....acum lipseste de la scoala! Deci nu vreau sa ma gandesc la asa ceva mai ales ca sunt sarbatorile! Apropo SARBATORI FERICITE! :*winking

| YumiSukinanda explică (pentru MurciaMurcia79):

Mulțumesc,la fel! Și nu e greu să găsești fete gen cu o mentalitate ca a mea, dar cred că la 14 ani-15 ai timp, o relație cu un băiat de treabă care are răbdare și nu te grăbește, îți dă atenție și nu se gândește doar la sex e bine, dar sexul e ceva mai special. 14 ani, lol adică nici măcar nu mă gândesc. Am o relație, dar exact e lângă cine trebuie și nu vrea sex, acum, și dacă mă iubește nici la anul, nici până cand nu.s pregătită laughing mi se pare logic sa ai 17-18 ani, atunci frate ești cât de cât cu capu pe umeri, știi să te protejezi bine, știi ce trebui să faci și că sexul e ceva important într-o relație dar la 14 ani nu, și sunt cazuri și aici dar nu mă bag frate, probleme, chestii, scanadaluri, pentru? Un copil prost. Deci sper ca toate să gândească pozitiv, mai este timp toată viața!

| LonlyWolf a răspuns (pentru MurciaMurcia79):

La cat de tocilara pari sa mori virginaaaa!

| ghostofperdition a răspuns:

Draga mea, nu varsta contează. Poti fii informată si pregătită si la 14 ani, tot asa cum poti fi paralelă cu sexualitatea la 20. Nu e nevoie sa te dai mare sfânta pe aici. Ce parere poti avea despre o fata care face sex la 14 ani? Aceeasi pe care o poti avea si despre una de 20 care face sex. Poate fi o fata super, poate fi ok, poate fi proastă, poate fi curvă, poate fi oricum, fiindcă nu asta o definește. Daca vrei sa iti dau un mindfuck mai mare, sa stii ca sex poate face oricine, oricand, insa dragoste, nu. Avand in vedere ca asta ar trebui sa fie un site de întrajutorare, vreau sa iti dau un sfat: preocupa-te de viata ta, ca e numai una, construieste-o dupa regulile tale, fiindcă nu exista corect sau gresit in ceea ce privește deciziile personale sau principiile fiecaruia. Sper sa iti găsesti un partener potrivit care sa nu te faca sa regreti, fie ca ai 14, 15, 20 sau 30.

Răspuns utilizator avertizat
| aurel123456 a răspuns:

Fetelor, stiu că o să fiu injurat dar o sa zic: păstrati-va comoara pana dupa casătorie. de ce? dacă i te dăruiesti lui mirel, apoi urmatorului ce o sa ii mai dai? ca nu mai ai ce! dar sotului? oricum, femeia e mult mai sensibila din acest punct de vedere. dupa ce face sex cu un barbat, se ataseaza emotional si chiar BIOLOGIC de el foarte foarte puternic. de aceea, cred ca stiti, au fost fete care au fost lasate de catre un nemernic și plangeau dupa el de mama focului... de ce? un lucru atat de intim nu se imparte decat cu persoana cu care o sa traiesti tot rrestul vietii. restul sunt povesti. intr-o societate hipersexualizata, e mare ispita, stiu. dar cine indura, sunt convins ca o sa aiba mult mai mult de castigat happy numai bine