| Silvia93 a întrebat:

Vreau mai mult sex ca prietenul meu...el cauta scuze ca e obosit.
lucreaza de luni vineri de la 9 la 18 si cand vine se joaca un meci (joaca jocuri video) apoi ne punem in pat si spune ca e obosit..nici nu vrea sa vb.
suntem impreuna de 5 luni
plus..nu sunt urata.
Avem 21-23 ani

Răspuns Câştigător
| a3e6u9 a răspuns:

Eu credeam că în general bărbații au nevoi sexuale mai mari decât femeile. Se pare că problema e diferența de libido dintre tine și el, părerea mea e că el are libidoul scăzut, nu știu de ce.

Există diverse mâncăruri care acționează ca afrodiziace, după o scurtă căutare pe google, am găsit miere, usturoi, ciocolată, banane și multe altele.

Părerea mea e că masculul tău nu prea are testosteron în vene, ar trebui să se apuce de sport puțin, ca să-i pună sângele în mișcare, că statul în fața calculatorului nu-i ajută la faza asta.

Totuși, oamenii nu prea se schimbă, dar dacă vrei să fii cu el ar trebui să găsești metode de a te satisface singură.

40 răspunsuri:
| Bezea a răspuns:

Am gasit solutia, enjoy:
http://www.amazon.com/......http?/s

| Silvia93 explică (pentru Bezea):

Mai mult sex nu inseamna ca o vreau mai mare, pastreaza pentru tine prostiile astea happy
cata incultura.

| Emilian65 a răspuns:

Dupa asa program incarcat, este normal sa nu mai faca fata la mai multe numere de sex.

| SkyPilot a răspuns:

Nu-l mai lasa sa joace. Cand se aseaza la calculator du-te goala peste el, baga-i o mana in pantaloni... nu cred ca trebuie sa te invat eu ce sa faci.

| Silvia93 explică (pentru SkyPilot):

Am incercat asa, se scoala normal dar nu vrea sa continue..nu pot eu sa o iau sa mi`o bag :/
Am incercat si cand era la munca sa ii trimit poze mai incitante.dar are reactii stupide..nu reactioneaza deloc..adica zice ca sunt draguta si vai nu stiu cum.dar atat.

| SkyPilot a răspuns (pentru Silvia93):

Nu il lasi pana cand nu obtii ce vrei. Incearca un costum (french maid, nurse etc.)
Chiar nu pot sa imi explic, eu mi-as dori sa imi faca prietena mea asa ceva happy Ai avea motive sa crezi ca e gay?
Nu ii mai trimite nimic la munca, s-ar putea sa vada si administratorul de retea.

| Silvia93 explică (pentru SkyPilot):

Ii trimit pe telefon, nu are treaba cu sefii lui etc.
degeaba incerc costume daca nici nu se uita la mine...cand o facem cred ca face de mila/sila 10-20 min si somn.(desi el tine destul de mult.)
Nu are intentii gay. absolut deloc ba chiar ii uraste, insa are prieteni care ii baga prostii in cap (posibil si asta sa fie cauza)..altcva habar nu am.

| SkyPilot a răspuns (pentru Silvia93):

Problema asta ma depaseste. Nu am ajuns niciodata sa traga prietena mea de mine pentru sex. Mi-ar placea, dar nu am rabdare sa ajung pana acolo happy Chiar nu pot sa il inteleg.

| Silvia93 explică (pentru SkyPilot):

Probabil s-a plictisit.e atata sex

| SkyPilot a răspuns (pentru Silvia93):

La 23 de ani?

| Silvia93 explică (pentru SkyPilot):

Sex de la mine..nu in general.

| SkyPilot a răspuns (pentru Silvia93):

Am inteles ca de la tine, nici nu ma gandeam la altceva. Daca e cu tine, nu se pune problema ca ai fi urata. Oricum ai fi, el te place (sau asa ar trebui). Nu vad cum l-ar putea influenta prietenii. Poate aveti vreo incompatibilitate? Poate ca de fapt nu te place si nu are curajul sa ti-o spuna? Sau vrea sa ii gatesti, sa il speli si sa il ingrijesti dar nimic altceva? Nu astept raspunsuri, sunt doar cateva posibilitati la care sa te gandesti.

| anonim_4396 a răspuns (pentru Silvia93):

Ce prostii ii baga prietenii si de cand nu mai e totul ok? Inainte avea chef sau tot obosit era?

| PreaDulcePreaFin a răspuns (pentru Silvia93):

Nu e vorba ca s-a plictisit de sex, sunt perioade cand ai programul incarcat, si chiar nu mai chef de asta. dar daca si-a facut un obicei din a te refuza, atunci este o problema

| Silvia93 explică (pentru anonim_4396):

Ca nu sunt buna pentru el.ca sunt curva desi in viata mea nu am inselat....inainte nu era asa

| anonim_4396 a răspuns (pentru Silvia93):

Gandeste-te mai bine cand s-a declansat problema asta. Un motiv trebuie sa existe si daca el nu vrea sa iti zica exact care e problema si de ce nu mai vrea relatii eu zic ca nu e cazul sa stai cu cineva care nu e deschis cu tine. Sunteti cuplu trebuie sa fiti deschisi unul cu celalalt. Eventual poti sa incerci sa aflii de la el mai pe ocolite, iti faci un cont de fb ce vrei tu si-l abordezi si din vorba-n vorba discuti si asta daca-ti iese, daca vrei sa-ti salvezi relatia. Eu personal as lasa totul balta pentru ca fericirea mea e mult mai importanta.

| Silvia93 explică (pentru anonim_4396):

Nimeni nu vorbeste cu un cont de facebook abia deschis laughing)
mersi oricum happy

| anonim_4396 a răspuns (pentru Silvia93):

Poate are si el toane si perioade, ca orice alt om normal. Poate are probleme sau e foarte stresat, sunt lucruri peste care odihna nu te ajuta sa treci.

Spui ca prietenii sai te barfesc ca ai fi curva. Ti-ai vazut poza de la profil, in ultimul timp? Nu lasi impresia de usa de biserica.

| Silvia93 explică (pentru anonim_4396):

Cu ce ma face curva ca imi arat burta? lol
nu mi am aratat curu sau sanii
gandeste inainte sa vb...

| anonim_4396 a răspuns (pentru Silvia93):

Intr-o lume a maimutelor, poza respectiva ar fi nevinovata. Intr-o lume a interpretarilor, a etichetelor sociale si a tentatiilor poza respectiva e clar ostentativa si cu siguranta nu ai pus-o acolo sperand sa nu o observe nimeni. Pozezi in lenjerie in timp ce iti ridici putin tricoul lasciv pentru ca mai apoi sa-mi spui mie ca e o poza nevinovata in care iti arati burta. Sa fim seriosi, nu eu sunt cel care ar trebui sa se gandeasca inainte de a vorbi. Ne putem preface ca suntem prosti si nevinovati sau putem sa vorbim despre ce fel de fete pozeaza astfel pentru necunoscuti. Iar eu nu am spus ca il inseli ci doar am sugerat ca atitudinea ta nu este asemanatoare cu cea a unei persoane devotate, atata tot.

| niknolte a răspuns (pentru Silvia93):

Am patit si eu, cu o prietena se scula, dar ea nu vroia so bage ca cica o doare, si nu sunt prea dotat adica 17, 5 cm as vrea sa am o iubita ca tine,, sa vrea mai mult

| peperonies a răspuns:

In ce liga e?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Sa stii ca si eu sunt in situatia ta sad Te simti foarte prost presupun.Ar trebui sa ai o discutie foarte serioasa cu el, sa ii spui cat de mult te deranjeaza asta la el.Trebuie si tu sa intelegi ca e obosit dupa o zi de munca.Tu te duci la munca? Nu cred ca s-a plictisit de tine mai ales ca sunteti de doar 5 luni impreuna.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ti-a trecut prin cap, nu stiu, ca poate chiar e obosit!?

| Silvia93 explică (pentru anonim_4396):

Zilnic? si in Weekend cand are liber?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Lumea asta chiar e plina de oameni prosti, si aici ma refer la el nu la tine. cauta altul, daca dupa 5 luni s-a plictist de tine, ori chiar nu are chef ori te crede vreo panarama, ( dupa 5 luni deja sex laughing, nu e "rau" dar eu unu te-as crede o disperata, poate chiar din mila a facut cu tine sex pana la urma).
"plus..nu sunt urata", spune si tu o persoana pe lumea asta care se crede urata, fara pesimitii emo. una e cand zice altul, une e cand te minti/zici tu.

mic rezumat, s-a plictisit de tine.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Lasand la o parte ce am zis mai sus, sunt curios, tu muncesti? chiar nu ma doare ce, doar daca o faci sau nu.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Stii tu vorba aia, si a nu raspunde e un raspuns. deci, nu cred ca muncesti. ia munceste si tu ca el si sa vedem daca mai ai chef de sex dupa aia.

| NameHarris a răspuns:

Pai s-a plictisit de tine la un momendat toti o facem de aceea exista fantezi eroticewinking ia incearcawinking

| Silvia93 explică (pentru NameHarris):

Cand vad ce raspunsuri dati...ma ia capu`
nu o sa mai vin pe aici laughing)
e un site la misto vad.

| Green66 a răspuns:

Trebuie să-l părăsești și să-ți găsești un prieten potent. Actualul se pare că se comportă că o femeie big grin
Există și posibilitatea ca el să fie obosit de o fată/femeie/bunicuță...

| Silvia93 explică (pentru Green66):

Este foarte usor sa fugim de probleme in loc sa le rezolvam, ..foarte matur din partea ta comentariul.
sta toata ziua cu mine si restul la munca iar acolo cunosc echipa cu care lucreaza si nu exista nici o femeie happy

| chazz a răspuns:

Se vede ca iti place actiunea, dupa poza de profil, urca-te direct pe el, vorbeste cu el. Doar tu poti sa te ajuti. Nu prea pari fata de casa.

| Leerix a răspuns:

O solutie mult mai buna ar fi sa nu mai insisti tu cu chestia asta. Lasa-l in pace, dar in acelasi timp incearca sa-l seduci, sa faci in asa fel incat sa te doreasca el pe tine! Fii extrem de senzuala, tachineaza-l cu sarutarile si atingerile tale apoi retrage-te, imbraca-te in lenjerii sexy si stai asa prin casa, facand treburile obisnuite, fara sa ii dai atentie, fa-l sa te doreasca. Daca nici chestiile astea nu merg... inseamna ca nu mai e atras de tine si ar trebui sa porti o discutie cu el.

| sweetnov a răspuns:

Eu zic sa lasi omul in pace.
Du-te si cauta-ti pe altul daca iti trebuie asa multa echitatie.

| Silvia93 explică (pentru sweetnov):

O femeie care vrea mai mult sex este considerata curva...iar un barbat care vrea mai mult sex e considerat obsedat sexual.
ce gandire au romanii happy
suntem impreuna pentru ca ne iubim, sexul nu conteaza asa tare incat sa ne despartim era vorba sa avem o relatie sanatoasa happy

| sweetnov a răspuns (pentru Silvia93):

O relatie sănătoasă? Daca as fi in locul partenerului tau te-as sufoca cu mouse-ul de la PC pentru ineptia asta. Ai zis ca el nu are mereu chef fiindcă se simte prea obosit...nu ca nu vrea niciodată! Daca pretinzi ca îl iubesti atunci il intelegi! Deci îl respecti. Faptul ca vii pe TPU cu asemenea nemulțumiri denota cat de ipocrita esti.

| Silvia93 explică (pentru sweetnov):

Este un site care e facut sa te ajute nu sa te judece, eu l-am inteles si il sprijin cat pot eu de mult si nu i-am cerut niciodata sa faca ceva pentru ca eu voiam sau am nevoie, te rog frumos nu arunca cu vorbe care nu isi au rostul. Multumesc.

| why13so13serious a răspuns:

Apai nu se poate un suflet cald langa un trup trece happy. imi pare rau pentru tine. unii baieti cauta o fata activa sexual, iar cei ce au isi bat joc happy

| niknolte a răspuns:

Te pot ajuta eu :laughinglasa contactlaughing