| Mariuss32 a întrebat:

Vreau să fiu împreună cu o fată, vrea și ea să fie cu mine dar am mai aflat că sunt prea moale pentru ea(de obicei sunt mai timid, mai bun, mai cuminte) am mai auzit că îi plac băieții duri. Ce aș putea face? Sunt în clasă cu ea, a 8-a. Dau fundă celui care mă ajută cel mai mult.(când sunt față în față cu ea, nu prea știu despre ce să vorbim și ea e timidă, îi e rușine puțin de mine)

Răspuns Câştigător
| SkyPilot a răspuns:

Tot ce ai scris nu are mare importanta daca ea vrea sa fie cu tine asa cum spui. Condu-o acasa, invit-o pe afara, gaseste pretexte sa stai de vorba cu ea. Observa ce ii place ca sa gasesti subiecte de discutie.
Chestia cu biletelul pe care ti-a sugerat-o cineva nu prea merge, poti sa te faci de bascalie. Mai bine ii spui direct in fata ca o placi foarte mult, in cel mai rau caz o sa-ti spuna ca vrea sa fiti doar prieteni. Poti sa ii scapi ca din intamplare prietenei ei cea mai buna ca o placi pe fata. Chestia cu duritatea este chiar zero. Iar rusine ii este pentru ca te place, altfel I-ar fi indifferent.

7 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Mai cresteti putin si la 18 ani mai discutati treaba.

| neutrino a răspuns:

Ia-ti gandul de la ea si cauta-ti si tu o fata, asa mai moale, sa fie ca si tine.

| Danysan a răspuns:

Daca ii palce baietii duri de ce nu esti unu. Pune mana pe ea. Sarut-o, care eproblema daca si ea e un pic mai linistita.Dur nu inseaman sa fi un nesimtit ci un pic mai deschis sa o faci sa tremure dupa tine.Ia-o in brate fa-o sa se simta sepciala.Iar cand esti cu ea fata in fata fa tot ce iti trece prin cap si vb cu ea despre orice.Nu e complicat.Era dificil daca era vreo intepata din aia dar asa lasa fru liber imaginatiei.seara faina.

| grab a răspuns:

Incearca sa o fixezi cat mai mult cu privirea, zambeste-i, fii asa cum esti tu. daca ii plac aia durii s-ar putea sa nu ii placa si toate partile rele ale acelui temperament. bafta!

| Allina1 a răspuns:

Pai ..si eu sunt timida si iubitul meu a zis ca ma place pentru ca nu vreau sa ma schimb ca ma place asa..deci nu te schimba ..incearca sa.i atragi atentia cu niste flori, bomboane, roag-o sa te ajute la ceva si asa te vei apropia. spune-i ce simti pe un biletel... Nu stiu fi tu ca de rusine nu vei scapa. Incearca sa mai vb cu ea despre ceva de scoala pana progresati... sper ca te.am ajutat macar un picwinking

| Maria_Carmen_1999_REVF a răspuns:

Cand sunteti impreuna incearca sa vorbesti mai mult cu ea. intro relatie comunicatia e foarte importanta.Si daca tu nu obisnuiesti sa fi dur, nu trebuie sa fi asa doar ca sa-i faci ei pe plac, toate spun ca le plac baietii duri, dar parca mai bun e unu cuminte si sa ne iubeascawinking Asa ca fi baiatul de intotdeauna si incearca sa comunicatii mai mult.Succes

| IonikaScumpica a răspuns:

Din punctul meu de vedere ar fi mai bine sa te comporti cu ea cum te comporti si cu alte fete. pentru ca nu este bine sa te schimbi. mai bine este sa te placa pentru cine esti!