| DaniDanielDani a întrebat:

Vreau sa imi spuneti va rog pe ce teme ii plac unei fete sa vorbesti cu ea, ce subiecte sa incep sa vorbesc cu ea la inceputul unei relatii?(pentru adolescenti 15-16 ani). DAU FUNDA!

Răspuns Câştigător
| TinaDeea a răspuns:

Bunăăă, poţi încerca să afli mai multe despre ea happy. Ce îi place să facă. Puteţi vorbi despre un sport care îi place, sau animale. Uite, de exemplu (şi dacă ai ''buget'' să-i iei cadouri), o poţi întreba ce cântăreţ-cântăreaţă îi place, să zicem că spune Delia (e doar exemplu), la următoare întâlnire ai putea să-i cumperi un CD al Deliei. Puteţi vorbi despre ce calităţi şi defecte aveţi amândoi, despre familia voastră (să vă spuneţi despre surori-fraţi, chestii de-astea). Înţelegi?
Sper că te-am ajutat, o seară bună în continuare kiss. Aveţi grijă de voi.

Şi...

Succes!

| DaniDanielDani explică (pentru TinaDeea):

Multumesc! Imi spui te rog si ce complimente le plac fetelor foarte mult(mai multe exemple)?

6 răspunsuri:
| persseuss a răspuns:

Cauta ceea ce ii place si ei, subiecte comune ar fi excelent.de exemplu ai putea sa incepi cu hainele ei, sau cu ce a facut un amic./a de a ei

| Nicux1 a răspuns:

Despre cum il va chema pe primul vostru copil.

| TinaDeea a răspuns:

Bunăăă, uite, ce îţi las mai jos am găsit pe un site big grin.

1. "Arăţi foarte bine îmbrăcată aşa", nu poate rămane indiferent celei careia te adresezi. Eventual poţi completa spunându-i că nuanţa rochiei sau a bluzei pe care o poartă, o avantajează. Femeile abia aşteaptă să le fie remarcate hainele sau accesoriile pe care se chinuie în permanenţă să le combine în diverse moduri.

Evită: "Mergi la sală?", "Îmi place fundul tău.", "Îţi stă bine fără sutien."

2. "Coafura ta arată excelent astăzi" este de asemenea un compliment binevenit, deşi poate parea banal. Asta pentru că in spatele unei coafuri mai mult sau mai puţin sofisticate chiar stă o armată de stilişti.

Evită: "Ce ţi-ai făcut la păr?" – nu numai că este o intrebare stupidă de vreme ce i-ai observat deja coafura, dar poate fi interpretată în mod negativ.

3. "Mi-ar placea să mai ieşim." Prin asta îi dai de inteles că îţi place ca persoană, nu doar din punct de vedere fizic. În plus, o scuteşti de stres în ceea ce priveşte veşnica ei dilemă: "Mă sună, nu mă sună…, m-a plăcut, nu m-a plăcut…"

Evită: "Locuiesc în apropiere…", "Sună-mă să mai ieşim."

4. "Ochii tai sunt foarte expresivi". Poti completa spunandu-i ca iti place culoarea lor.

Evita: "Ma pierd in ochii tai", "Ochii tai sunt ca doua stele (sau orice altceva care straluceste)."

5. Imi place aroma parfumului tau. Cum se numeste? Poti afla astfel numele parfumului ei preferat.

Evita: "Te-ai gandit ca te-ar putea avantaja un parfum mai putin dulce?"

6. "Mi-a placut cum ai vorbit despre…" sau "Sunt de acord cu opinia ta despre…" Ii dai de inteles ca te intereseaza principiile ei si modul in care abordeaza anumite teme de discutie.

Evita: "Aratai foarte bine cand vorbeai despre…"

7. Cand ii cumperi flori, alege un buchet simplu, format din flori durabile. Cand i-l oferi, motiveaza-ti alegerea astfel: "Sper ca legatura dintre noi sa fie pe termen lung" sau spune-i pur si simplu ca preferi acele flori pentru ca: "Naturaletea si vivacitatea lor m-au trimis cu gandul la tine."

Evita: Sa ii oferi flori si sa nu ii spui nimic, sa ii oferi un buchet prea extravagant.

8. "Imi placi." Simplu si la obiect. Nu poti da gres cand alegi sa fii sincer in privinta a ceea ce simti vizavi de o femeie.

Evita: "Esti buna."

9. "Am observat ca dansezi foarte bine. Accepti o provocare pe ringul de dans?"

Evita: Sa iti lipesti corpul de al ei in timp ce danseaza langa tine si sa o atingi peste tot.

10. "Am pus pariu cu mine insumi ca (nu) imi vei spune numele tau. Acum reputatia mea depinde doar de tine."

Evita: "Cum te cheama? Imi dai numarul tau de telefon?"

Dar eu cred că ar fi mai bine să-ţi spui părerea personală şi ce crezi tu despre ea. Ceva din suflet ar fi mai frumos decât ceva căutat pe net happy. Eu ţi-am dat ambele variante, acum faci cum vrei kiss.