| SergheiLascenko a întrebat:

Vreau să vă întreb ceva, fetelor. I-ați sărutat vreodată mâna unui băiat? Sau dacă ați avea o relație, i-ați săruta vreodată mâna partenerului vostru? Pun această întrebare pentru că, ieri, întâmplător am văzut un bărbat și o femeie ce se țineau de mână, iar la un moment dat, femeia i-a sărutat lui mâna, gest care m-a surprins oarecum, eu știind doar că bărbatul îi sărută mâna unei femei, nu invers. Și m-a surprins cu atât mai mult, pentru că femeia respectivă era o tânără brunetă la vreo 30 de ani, iar el era un chelios burtos mai scund decât ea, mai mare cu vreo 15 ani sau chiar mai mult...Credeți că un astfel de gest făcut de o femeie denotă iubire adevărată și sinceră față de bărbat?

9 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Da, mi se intampla adesea sa ii sarut mana sotului meu. Si el pe a mea. Nu vad nici o limitare, mana lui e o parte din corpul lui si o sarut cu aceeasi dragoste cu care ii sarut buzele sau fruntea. Doar ca e uneori mai accesibila si mai decenta (nu pot sa il sarut pe buze in public daca sunt copii de fata). In plus, la crestini, intotdeauna dupa cununie, mireasa saruta mana mirelui (si a nasilor), nu a un gest de supunere, ci ca un gest de iubire si respect.
Iar un barbat politicos nu saruta absolut niciodata mana unei doamne (in afara de contextul sot-sotie, cu tandrete). Stii si tu ca reglile de politete iti impun doar sa te pleci asupra mainii doamnei, fara sa atingi cu buzele pielea ei (e foarte nepoliticos sa o atingi cu buzele)

| Speed99 a răspuns:

Cine suntem noi sa ne bagam in viata oamenilor pana la urma? Poate femeia e mai dominanta, nu conteaza.

| Ara997 a răspuns:

Poate era ta-su

| AIeXxX a răspuns:

As linge-o

| Mada1920 a răspuns:

De nenumarate ori, este reciproc, in acest fel imi arat sentimentele profunde de dragoste, respect, atractie.

| AndreeaSexoasa69 a răspuns:

Consider ca e frumos sa ii saruti mana unui barbat atat timp cat si el ti.o saruta pe a ta

| Biabiutza0904 a răspuns:

Şi eu sărutat mâna unui bărbat... iar acel bărbat era tata, şi am făcut-o din respect pentru că am avut un moment dificil în viață în care m-a ajutat foarte mult...

| MariaEleonora a răspuns:

Eu da, i-am sărutat mâna iubitului meu. Mie nu mi se pare ceva ieșit din comun. happy

| Ggghhhhhh a răspuns:

Cel mai probabil nu ai o vârsta prea înaintată și nu ai iubit pe cineva. Când iubești pe cineva chiar nu mai contează unde îl săruți sau când, faci totul din dragoste.