| Tinkerbell_5683 a întrebat:

Vreau sa va spun o mica parte din cartea vietii mele, am stat cu un baiat(A) 5 ani il iubeam destul de mult dar a trebuit sa renunt la el pentru ca ma batea era foarte gelos, asa am cunoscut un alt baiat(G) era opusul lui A era atat de bun, timpul a trecut am stat 3 ani cu el dar a venit si vremea despartirii, dupa un timp A m-a sunat si mi-a dat vestea cum ca G sa insurat, am suferit mult am plans m-am distrus pot sa zic, dar inima imi zicea sa ma intorc in trecut la prima mea iubire A, cu toate ca avea partile lui urate, ma iubea foarte mult, a suferit mult cand ne-am despartit ma suna plangea si imi promitea ca o sa se schimbe, imi spunea ca vrea o familie cu mine, dar eu nu aveam incredere in el. Am hotarat sa ma vad cu el dupa ceva timp crezand in iubirea lui pentru mine, dar timpul nu a stat in loc pentru mine, si el se schimba-se, nu mai imi arata ca ma iubeste iar planurile lui cu mine numai existau acum vedea viata frumoasa chiar si fara mine, as vrea sa imi dati un sfat si sa imi spune-ti daca merita sa mai sper la A, daca el cu adevarat ma uitat sau doar vrea sa imi faca rau acum, cand stie ca G sa insurat si numai pot sa mai ma intorc la G, acum lacrimile sau intors pe obrajii mei pentru ca simt ca l-am pierdut, acum eu plang si el rade. Va rog ajutati-ma si spuneti-mi ce sa fac, simt ca mi-am irosit viata ca tot ce am investit sa daramat si am ramas singura! Sper ca nu v-am plictisit, voi ati ramas singura mea speranta ca ma veti ajuta sa iau o decizie corecta...

Răspuns Câştigător
| pisicutzaa a răspuns:

Eu iti spun sincer ai face cea mai mare greseala din viata ta sa te intorci la omul care si-a batut joc de tine 5 ani de zile batuti in cuie, doar pentru ca celalalt om cu, care ai stat 3 ani de zile sa insurat cu alta,trebuie sa stii ca lumea asta nu e facuta numai din A si G,nu a inceput si s-a terminat lumea cu ei doi,capul sus fii mandra de tine si de tot ceea ce aprtine de tine,nimeni nu merita lacrimile tale, fii orgolioasa si incepe sa lasi trecutul in urma fii pozitiva viata e frumoasa, iesi distreaza-te razi fa de toate

7 răspunsuri:
greece12
| greece12 a răspuns:

Viata merge inainte si e frumoasa! Lumea e plina de baieti,care si ei,se tem ca sunt singuri si nu stiu daca isi vor gasi perechea potrivita! Uita-l pe A,nici nu trebuia sa-i mai dai vreo atentie si, eliberata, priveste cu atentie in jur.Baietii te privesc, tu nu vezi fiind prea preocupata de A! Fii increzatoare, va veni momentul in care un alt baiat se va apropia de tine.Doar sa fie sigur ca esti singura.Mult noroc!

| shtephie a răspuns:

Eu zic sa renunti la amandoi! Nu te merita niciunul. Doi mincinosi! Cum sa te reintorci la ala care te-a batut? Pune-ti ordine in ganduri si gaseste-ti baiatul potrivit. Mult succes :*

| SalamdePorcpentruTriviaAmuzante a răspuns:

Ce a facut o sa mai faca.si nu cred ca merita sa iti strici toata viata, sa stai cu el in bataie si batjocora.

| TheSpecialOne a răspuns:

Ti-ai irosit destui ani din viata acum eu te sfatuesc sa cauti pe altcineva deoarece acum A se simte foarte increzator deoarece G nu mai e o posibila varianta pentru tine si cu siguranta ca nu se va schimba de tot, poate doar aparent...

| PinkTerror a răspuns:

Am si eu o intrebare pentru tine: (B);(C);(D);(E);(F) sau poate chiar un (M) sau un (H) de ce nu cauti? uita-l pe A ca este un ratat (altfel nu pot caracteriza pe cineva care da intr-o femeie) iar G a fost, s-a dus, trecutul este trecut pentru ca din el trebuie sa invatam nu sa ne repetam. intorcandu-te la el desi s-a purtat cum se purta, ii va hranii orgoliul pentru 1-2 luni (numita si perioada de miere) apoi partile rele vor aparea din nou, chiar mai puternic decat inainte. nu repeta greselile trecutului invata din ele si mergi mai departe cu capul in sus... sunt destui barbati pe lumea asta care te vor face (sau macar vor incerca sa te faca) fericita. de ce sa te intorci la cineva care te face sa suferi?
mult noroc si Have Fun.

| Allee_4312 a răspuns:

Buna! Eu zic sa nu te intorci la A arata ca nu te iubeste si poate doar isi bate joc de tine.Probabil vrea sa suferi asa cum tu "l`ai facut sa sufere". O pun in ghilimele pentru ca el 5 ani de zile si-a batut joc de tine.Te`a facut ma scuzi de tot rahatul. Se spune orice om merita o sansa, dar in cazul tau el merita sa fie injosit.Niciodata sa nu faci asta mai bine sa rada el, tu stai ca oricum va fi pedepsit groaznic.Deci raspunsul este NU! Te pouup succes!;*.:].

| Andrei32133 a răspuns:

Mai dai o sansa si daca se va schimba ramai cu el nu ai dela doar daca ati cauti altul dar e foarte greu crede-ma e mai bine sa ramai cu el