| Andu01 a întrebat:

Vreau sa va spun și eu povestea mea și fara hate, doar o părere, gen. Eu nu prea am avut relații serioase(nimic de durata, nu eram pregătită, ori ei nu mă plăceau, ori eu pe ei) din aceștia toți dădusem de un băiat ce chiar ținea la mine, avea intenții serioase, mama lui mă suna mereu că avea nr meu, când m-am văzut prima dată cu el am făcut cunoștință și cu ea și a plâns când l-a văzut așa fericit cu mine, el era afectuos, grijuliu, educat, cuminte, el avea 24 de ani, eu 17 și eram și mai mica, nu conștientizam, foarte imatura, el voia să mergem la munte, planuri de viitor. Eu mă speriam și mă supăramm el m-a mai căutat, iar acum au trecut 2 ani, timp in care și-a făcut și el relație de luni bune, i-a pus inelul pe deget... Și e dureros pentru mine că acum realizez că a fost singurul băiat ce puteam avea ceva frumos cu el.
Și încă ceva ce nu pot să înțeleg e că mă urmărește pe insta și pe tik tok și îmi apreciază fiecare postare ce o pun!
Mă doare, am urme de conștiință, de regrete, simt karma exista. Că tot raul se întoarce asupra mea. Eșuez cu orice băiat.
Exista așa ceva? Sau nu era sortit al meu? Nu ii doresc raul sa se despartă de ea, dar de as ști că e din nou singur sa nu exagerez, dar m-aș pune in genunchi pentru iubirea lui și aș plânge cerându-mi scuze. Vreau un sfat, ceva!

8 răspunsuri:
greece12
| greece12 a răspuns:

Nu trebuie sa gandesti atat de negativ.
In viata cunoastem o multime de persoane si,de multe ori,cand pare ca ar putea fi ceva de durata,relatia se strica.
Nimic nu e intamplator,totusi, de asta sa fii sigura!
De unde stii tu, asa cum stai acum necajita si te gandesti la ce ar fi putut sa fie, ca viata nu ti-a pregatit o soarta mult mai buna si mai frumoasa decat cea pe care ai fi avut-o langa acest baiat?
Nu stii.
Asa ca, sfatul meu este sa ai rabdare.
Esti atat de tanara si atat de grabita....nu e cazul,ai rabdare,tot ce e bun intarzie intotdeauna!
Fii blanda cu tine,nu te judeca atat de aspru,ce a fost,a fost, s-a terminat, viata ta e in fata.
Nu astepta sa se intoarca la tine lucruri si oameni care si-au continuat drumul, continua-l si tu pe al tau.
Sa ai rabdare, intr-o zi o sa rasara soarele si pe straduta ta!

| VerginicăVacăGrasă a răspuns:

Esti tanara, la varsta asta trebuie sa experimentezi viata si sa strabati cat mai multe cearsafuri

| ania a răspuns:

Roaga-te Creatorului sa iti ghideze in asa fel viata incat sa gasesti pe cineva care El stie ca e potrivit sa fie sotul tau.Nu iti mai face iluzii cu privire la ce a fost.

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Exista așa ceva? Adică karma? Adică sortire, venită de undeva din cer? Sfat? Să șii cont de realitate, care nu este venită de nicăeiri să îți facă ție rău. Acum este al alteia și vrei să fie al tău fiindcă așa vrei tu. Caută unul să fie al tău.

| relian a răspuns:

Te urmareste pe tik tok e bun si asa rau. In cazul asta daca face ce arati,bagai o sirba ceva laughing dar asa direct,intreaba de ce te urmareste,de ce iti apreciaza nu stiu ce postari, vezi ce spune.

Spune-i ca un barbat serios care are nevasta nu sta pe tik tok si sa aprecieze postarile fostei iubite,deja asta suna a altceva.

Desi tu ai spus ca este o persoana wow,de fapt e doara in mintea ta,pentru ca el se pare arata cu totul altceva.
Daca sa insurat cu o femeie,pai stea dreacu cu aia,nu sa alerge dupa alte femei.
Ce vezi tu asa de wow la individu asta? Gindeste ca de erai in lcul aleia,el la fel ar fi facut, urmarea alte postari, ale altor fufe laughing deci nu-i bun, asta e cuvintu, nu-i bun.

Un barbat insurat, are femeie, sta cu aia. Ce relatie e si aia, insurat si umbla dupa altele pe net.

Asa ca bagaio direct, intreaba, frate ce barbat esti tu? Insurat si vad urmaresti fete pe internet, de ce?
Vezi ce raspunde. Mai spune-i daca raspunde, ca tu nu esti curioasa de barbati genul ala, pentru ca cand o fi cu tine, la fel o sa faca.

| SG1995 a răspuns:

Ai doar 19 ani, nu s-a terminat nici viața nici barbați. Ai doar răbdare, se rezolvă totul cu timpul.

| Goete a răspuns:

Crezul e foarte important.
S-a demonstrat in medicina inclusiv ca este aproape imposibil de salvat o lersosna care nu mai are crez, nici dorinta de a trai.
Totodata medicamentele Placebo n-au nici un efect Fizic. Doar mentsl. Adica Crez.
Probabil si Isus are dreptate, cine stie...

Dar daca tu Crezi ca se razbuna Karma si el era Singurul si nu e altul,
Atunci Asta e Realitatea Ta.
Si ai dreptate. Pentru ca este ceeance Crezi

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Dacă ăla te-a lăsat și s-a însurat cu alta pentru el nu ai fost importantă.