| anonim_4396 a întrebat:

Vreau si eu niste sfaturi in legatura cu prima experienta sexuala.cum sa procedez. ce sfaturi imi dati? Cum ati procedat? tehnici ceva? Multumesc

6 răspunsuri:
| I'mPerfect(a)! a răspuns:

Sa gasesti persoana cea mai potrivita, sa te protejezi, sa fi sigura ca vrei s-o faci si sa te lasi dusa de valhappy

| Malvina24 a răspuns:

Nu trebuie sa faci nimc! Trebuie doar sa fie iubire la mijloc(din partea ambilor parteneri)si daca e asa va fi o seara pe care nu o vei uita toata viata!*(eu si acum imi amintesc fiecare gest fiecare miscare) daca baiatul cu care iti incepi viata sexuala te iubeste se va purta foarte frumos cu tine! si o sa fii foarte fericita!(cu toate ca doare putin prima data la mine cu pr meu a fost frumos, m-a durut intr-adevar dar el a fost romantic si nu ma plang de asta) Nu trebuie sa faci ceva anume, ca si-o eu ziceam, oare cum sa fac ce trebuie sa faca o fata, am intrebat prietene care o facusera deja, sa vad cum a fost dar difera de la fiecare fata! Trebuie sa te lasi dusa de val, sa faci ceea ce vrei tu, fara rusine(stiu sentimentul ala in care trebuia sa ma dezbrac in fata lui... uhh mi-era atat de rusine, dar s-a rezolvat am stins lumina pana s-a facut total intuneric, apoi ne-am simtit bine!)

| marsy a răspuns:

Principalul lucru este sa ai multa incredere in parteneul tau... sa te iubeaska. sa il iubesti. sa ai peste 17 ani, sa fii increzuta. Si. da. asta nu se planuieste. totul decurge de la sine!
la mine prima data a fost naspa. nici nu am vrut. m-am simtit obligata. si acum regret imens. cu persoana nepotriviata.
Iti doresc multa bafta pe viitor. in relatii amoroase. pup

| bianca a răspuns:

Daca iubesti si esti iubita de cel cu care ai prima experietnta sexuala atunci totul va fi ff frumos, totul va decurge de la sine si chestia asta va va lega enorm de mult.
daca nu, inseamna ca nu e cel potrivit pentru prima ta experienta de acest gen!
succes:*

| princess a răspuns:

In primul rand sa fii tu sigura ca cel cu care o faci te iubeste pentru ca daca nu dupa aceea o sa iti para rau, iar tu te lasi dusa de val, daca e iubire intre voi totul o sa fie bine! succes

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Totul vine de la sine...Lasa-te in voia lucrurilor happy