| my_8716 a întrebat:

Vreau si eu sa stiu cum imi dau seama singura fara sa ma duc la ginecolog daca m-ai sunt VIRGINA ...si daca prin masturbare te poti dezvirgina? fara sa introduci ceva...

8 răspunsuri:
| monyk a răspuns:

Buna, daca nu introduci ceva...asa cum spui tu, nu te poti dezvirgina, doar daca exista penetrare sau daca iti introduci ceva obiect care sa fie suficient de tare incat sa te dezvirgineze, ca sa se rupa himenul.
La unele fete himenul este mai elastic, la altele nu, ba chiar sunt fete care nu au himen si nu au avut niciodata, orice e posibil.
Oricum, atata timp cat nu ai avut contact sexual, esti virgina.

| Zenithf a răspuns:

Cred ca toata lumea nu mai este VIRGINA, nici barbat, nici femeie, toti se nasc cu SEX-ul in cap acum, nu intre picioare. Odata ce incepi sa te masturbezi ti-ai pierdut inocenta, si inocenta este ceea ce defineste virginitatea. Eu am facut prima data dragoste, in adevaratul sens al cuvantului, la 27 de ani, dar nu mai sunt virgin de la... nu stiu, de cand inca eram la gradinita, ma stimulam sexual si atunci, dar fara o imagine anume, sau de cand, in clasa a 7-a, s-a intamplat ceva, dintr-o joaca si am inceput sa ma masturbez. thinking

| TeoPT a răspuns:

Deci, daca nu ai facut sex cu nimeni esti virgina. poate ti-ai rupt himenul dar sunt doua lucruri diferite

| rosto a răspuns:

Daca nu s-a introdus nimic in vagin, mai esti virgina, desi este o chestiune de interpretari. adica hai sa o luam altfel daca faci bj si te arzi in fund dar ai himenul intact, eu una nu te-as mai considera virgina. poti incerca cu oglinda sa vezi daca "dumnealui mai e acolo"

| Babushka a răspuns:

Deci sa ne intelegem virgina numai esti DOAR dupa primul act sexual indiferent ca ti se rupe sau nu himenul e ceva psihic. degeaba te masturbezi si ti se rupe himenul numai esti fizic dar psihic esti asta daca te masturbezi inainte de primul act sexual

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Atunci cand are loc primul Contact Sexual, himenul se rupe, ceea ce inseamna ca nu mai esti virgina. Poti sa-ti bagi tu ce-oi vrea in vagin happy

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Hai sa-ti spun eu.eu m-am documentat de pe net.incearca de pe clopotel
normal orice ti-ai baga in vagin si chiar daca ti se rupe himenul tot esti virgina.intelegi.doar daca faci sex at nu mai easti sau daca partenerul iti baga degetul in vagin ast nu mai esti virgina... dar daca te masturbezi tu singura fi sigura ca mai esti...chiar daca nu este cu niciun obiect. sper ca ti-am fost de folos

| my_8716 explică:

Pai asta e ca mi se pare ca nu m-ai e? si daca bagi ceva foarte subtire?