| amyna a întrebat:

Vreau si eu un sfat daca se poate, as vrea sa ma ajutati. Il iubesc foarte mult pe fostul meu prieten care ne-am despartit de curand.Am fost aproximativ 2 ani impreuna cu el, iar de curand ne-am despartit.Intr-o perioada cand eram despartiti eu mi-am facut dupa ceva timp un alt prieten cu ideea sa-l uit pe el, dar n-am putut.Parintii mei nu erau de acord cu el, dar de fiecare data, orice s-a intamplat, noi mereu ne-am impacat. El vroia sa ma marit cu el, sa plec de acasa, dar nu am avut curajul sa fac acest pas.si acum regret mult. Poate era mai bine daca plecam de acasa, iar acum inca mai eram impreuna. Ne-am mai certat, ne-am impacat, iar acum de curand ne-am despartit. Am aflat ca el s-a impacat cu mine ca sa se razbune, pentru ca mi-am facut alt prieten cat am fost despartiti, iar acum este si el cu o fata si cu mine numai vrea sa vorbeasca deloc. Alta data cand eram despartiti ma cauta in disperare, iar acum. nimic. Mai suna cu privat, am mai vorbit, dar spune ca numai ma vrea. Eu stiu ca el ma iubea mult, dar nu inteleg de ce acum se comporta asa rece. Are orgoliul prea mare, dar eu il vreau inapoi. Cum sa fac sa pot sa ma impac cu el? Sa-l recastig? Stiu ca daca ar fi sa ne impacam, el iar ma va iubii si-mi va arata aceeasi afectiune ca la inceput. Va rog sfatuiti-ma! Multumesc frumos

4 răspunsuri:
| mihaela_7412 a răspuns:

Pai nah eu zic ca ar trebuie sa vb cu el dar stii nici asa nu e bine cu atata cearta asa eram si eu si e exact pov ca a ta si acum nu mai vb deloc il urask
pai daca te iubea te cauta el iti zicea el ceva nah nu stiu nici asa nu e bine fa ce iti sp inima si cum vr u dar nu te merita

| ^_^just*me^_^ a răspuns:

Parerea mea e ca ar trebui sa il suni, sa stabliti o intalnire, si sa vorbesti cu el deschis, poate nu e totul pierdut!

| amyna explică:

M-a sunat intr-o seara cu privat. mi-a spus sa ne intalnim, dar cand a vrut el n-am putut eu. Ma mai suna, dar pe urma deodata iar s-a intamplat ceva si gata. Incercam eu sa-l tot sun, greu l-am convins sa ne mai intalnim si cand ne-am vazut mi-a spus ca acum are nu stiu ce probleme, ca daca ne impacam o sa ma aibe si pe mine ca stress pe cap si ca o sa ma caute el. Am mai vorbit la telefon, dar spune ca numai vrea sa auda de mine. Eu zic ca ma iubea. pentru ca mereu ma suna zicea hai sa ne vedem, venea la liceu ma lua, ma ducea acasa.Mereu era grijuliu cu mine, iar acum asa deodata sa numai simta nimic pentru mine si sa zica ca o iubeste pe fata asta cu care umbla acum la fel cum ma iubea pe mine.Sunt bulversata nu stiu ce sa mai cred. Si vara trecuta am fost despartiti din iunie pana prin septembrie. desii zicea ca numai ma vrea, tot el m-a cautat. El la fel ca si mine este turc, iar prietena lui de acum este romanca. ( nu fac discrimnare, doar am specificat) si il sponsorizeaza cu bani, i-a bagat auru in amanet. parintii fetei din cate am inteles nu sunt aici, iar ea deja s-a culcat cu el. De 1 luna si putin umbla cu ea. si asa repede sa se culce cu el m-i se pare ciudat.

| mihaela_2677 a răspuns:

Daca te iubeste cu adevarat sigur te va mai cauta dar daca poate sta departe de tine si are si alta prietena sigur nu mai are rost sa te gandesti la el. sfatul meu e sa-l uiti si sati vezi de viata mai departe.toate cele bune